وضعیت پرداخت ارز ۱۲۲۶ به ۷ کالای اساسی

رئیس مجمع واردات گفت: گندم، جو و نهده‌های دامی مشمول دریافت ارز ۱۲۲۶ هستند و کره، شکر و گوشت قرمز ارز ۱۲۲۶ دریافت نمی‌کنند. به گزارش بهارستانه محمد حسین برخوردار در خصوص آخرین وضعیت ترخیص کالاهای اساسی از گمرکات کشور اظهار داشت: برخی اقلامی که با ارز مبادله‌ای وارد می‌شوند به وزارت صنعت تحویل شده و […]

رئیس مجمع واردات گفت: گندم، جو و نهده‌های دامی مشمول دریافت ارز ۱۲۲۶ هستند و کره، شکر و گوشت قرمز ارز ۱۲۲۶ دریافت نمی‌کنند.

به گزارش بهارستانه محمد حسین برخوردار در خصوص آخرین وضعیت ترخیص کالاهای اساسی از گمرکات کشور اظهار داشت: برخی اقلامی که با ارز مبادله‌ای وارد می‌شوند به وزارت صنعت تحویل شده و با ارز ۱۲۲۶ قیمت‌گذاری و توزیع می‌شود.

وی افزود: عمده کالاهایی که ارز ۱۲۲۶ دریافت می‌کنند نهاده‌های دامی، گندم و جو است.

رئیس مجمع واردات گفت: کره، شکر و گوشت قرمز ارز ۱۲۲۶ دریافت نمی‌کند و روغن اگر توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران وارد شود با ارز ۱۲۲۶ و اگر توسط بخش خصوصی وارد شود ارز مبادله‌ای دریافت می‌کند.

وی دلیل تعلل ترخیص کره در گمرکات را اختلاف نظر بین دریافت ارز مبادله‌ای و ارز ۱۲۲۶ بیان کرد و گفت: وارد‌کنندگان کره معتقدند باید ارز ۱۲۲۶ دریافت کنند ولی عمده کره‌ای که وارد کشور می‌شود با ارز مبادله‌ای است.

بر اساس این گزارش وزیر صنعت، معدن و تجارت  چند روز قبل در خصوص تامین کالاهای اساسی و نرخ ارز مربوط به آن گفته بود: براساس قانون بودجه سال ۹۲، فقط یک نوع ارز وجود دارد و آن هم ارز مبادله‌ای با قیمت حدود ۲۵۰۰ تومان است، اما کالاهای اساسی پس از ترخیص با ارز ۲۵۰۰ تومانی از طرف دولت سوبسید دریافت کرده و قیمت‌گذاری آنها با ارز ۱۲۲۶ خواهد بود.

وی افزود: مابه‌التفاوت ارز ۲۵۰۰ تومانی و ارز ۱۲۲۶ تومانی در پایان سال از محلی که در قانون مشخص می‌شود پرداخت خواهد شد.

منبع:فارس

/پایان خبر/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.