وزیر کشور رئیس مدیریت بحران پایتخت است

معاون وزیر و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: براساس قانون جدید وزیر کشور در مواقع بحران در پایتخت بعنوان رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران انتخاب شده است.

به گزارش بهارستانه به نقل از فارس، اسماعیل نجار معاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در باره اجرای قانون جدید مدیریت بحران گفت: این قانون در ۲۲ سند، آئین‌نامه تدوین شده است و دستگاه‌های اجرایی موظفند بر اساس اجرای قانون جدید در زمان بحران خدمات لازم را ارائه دهند.

وی ادامه داد: در قانون جدید به موضوع هماهنگی و مدیریت یکپارچه در بحران تاکید شده است و در این خصوص وظایف هر کدام از دستگاه‌ها مشخص و ابلاغ شده است.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور بیان داشت: در قانون گذشته بحران‌ها در هر یک از شهرستان‌های کشور سطح‌بندی داشت و بر اساس سطوح مختلف مسئولیت‌ها مشخص بود که در قانون جدید این سطح‌بندی‌ها پابرجاست و در هنگام بحران باید بر اساس آن اقدام شود.

نجار در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه در پایتخت در هنگام وقوع بحران شهردار به عنوان رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران عمل می‌کرد و در قانون جدید همینطور است،‌گفت: با توجه به اینکه ما به دنبال هماهنگی بیشتر دستگاه‌های اجرایی در استان تهران و در مواقع بحران بودیم مقرر شد که وزیر کشور به عنوان رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران در پایتخت عمل کند تا مدیریت بهتری را در صورت بحران‌های احتمالی داشته باشیم.

وی یادآور شد: مدیریت بحران تهران در حال حاضر ساختار مناسبی دارد و در حال حاضر به فعالیت‌های خود ادامه خواهد داد ولی وضعیت تهران در مواقع بحران نگران کننده است و تاکنون نیز اقدامات خوبی برای پیشگیری و مقابله صورت گرفته ولی کافی نیست و همچنان باید در راستای ارتقاء کیفی ساخت وسازها در تهران اقدام کرد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.