وزیر ارشاد: تولیدات بنیاد فارابی باید در تراز فرهنگ انقلاب اسلامی باشد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دومین جلسه هیأت امنای بنیاد سینمایی فارابی با بیان اینکه به دنبال سینمای پاک و اسلامی هستیم، گفت: هیأت امنای بنیاد سینمایی فارابی فرصتی مهم برای تقویت صنعت سینمای ایرانی اسلامی است.

به گزارش بهارستانه،  به نقل از روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، محمدمهدی اسماعیلی در این جلسه که شب گذشته (۲۷ بهمن) در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، با اشاره به نقش سینما در فرهنگ‌سازی عمومی، افزود: نقش بنیاد سینمایی فارابی به عنوان نهاد ملّی سینما حائز اهمیت است.

وی با اشاره به مأموریت‌های پیش روی بنیاد سینمایی فارابی با هدف ارتقای جایگاه صنعت سینمای ایران ادامه داد: امیدواریم با حمایت‌های ویژه رئیس جمهور و مساعدت و همکاری مجلس شورای اسلامی در بودجه سال آینده شاهد اتفاق ویژه در بنیاد سینمایی فارابی و اعتلای این نهاد سینمایی به ویژه در بخش تولیدات سینمایی در تراز انقلاب اسلامی باشیم چرا که این موضوع همواره یکی از منویات رهبر معظم انقلاب است و باید تلاش کنیم با همراهی هیأت امنای بنیاد فارابی بخشی از این مطالبات که گامی در جهت جهاد تبیین به حساب می آید را اجرایی کنیم.

رئیس شورای هنر با تاکید بر اینکه به دنبال سینمای پاک و اسلامی هستیم، ادامه داد: امیدواریم با تولیدات فاخر در تراز انقلاب اسلامی، شاهد تولید آثار سینمایی در شأن دیدگاه‌های فرهنگی نظام اسلامی و احکام اسلامی باشیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین ارتقای کمی و کیفی در تولیدات بنیاد سینمایی فارابی و سینمای ایران را یکی از افق‌های پیش روی دولت مردمی دانست و با اشاره به اهمیت «اقتصاد فرهنگ» تصریح کرد: نگاه ما همیاری و کمک متقابل اقتصاد و فرهنگ است و هیأت امنای بنیاد سینمایی فارابی باید ظرفیت حداکثری عملیاتی و اجرایی خود را به نفع سینمای ایران فعال کند، چرا که نگاه ما به این جلسه و عزیزانی که در هیأت امنا هستند تشریفاتی و به مثابه شورای سیاستگذاری نیست و امیدواریم با نگاهی کاملا اجرایی و عملیاتی بتوانیم قدم‌هایی برای اعتلای سینمای ایران برداریم.

در این جلسه سیدمهدی جوادی مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی نیز با ارائه گزارشی، به تازه‌ترین مختصات سینمای جهان در عرصه فرهنگ و اقتصاد و جایگاه سینمای ایران در حوزه تولید و اقتصاد در منطقه اشاره و برنامه‌های آتی و طرح تحول این بنیاد را تشریح کرد.

در بخش دیگری از این جلسه، محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی نیز با اشاره به وضعیت سینمای ایران و بیان نیازهای اساسی تولید و توزیع آثار سینمایی به الزامات پیشروی این صنعت و نقش بنیاد فارابی در تحقق این الزامات اشاره کرد.

در ادامه اعضای هیأت امنای بنیاد سینمایی فارابی به تشریح نقطه نظرات و راهکارهای اجرایی برای اعتلای جایگاه این بنیاد و کمک آن به عرصه فرهنگ‌سازی سینما در گام دوم انقلاب اسلامی پرداختند.

هیأت امنای بنیاد سینمایی فارابی متشکل از مسعود میرکاظمی (معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه)، جواد اوجی (وزیر نفت)، سعید محمد (مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد)، علی عسگری (معاون ستاد اجرایی فرمان امام)، علیرضا مختارپور (دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور)، میثم نیلی (مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی)، حسن خجسته (معاون پیشین صدا و سیما)، سیدمحسن مهاجرانی (معاون پیشین صدا و سیما و مشاور رئیس رسانه ملی) و محمد خزاعی (معاون وزیر و رئیس سازمان سینمایی) با مدیرعاملی سید مهدی جوادی می باشند که دومین جلسه آن به میزبانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این وزارتخانه برگزار شد.

انتهای پیام/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.