وزیر ارشاد: تأکید ما در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر “سوادآموزی قرآنی” است

عمده تأکید ما در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر توجه و توسل به قرآن و سوادآموزی قرآنی است تاهمگان با ترویج، گسترش معارف و آموزه های این کتاب آسمانی بتوانیم جامعه‌ای سراسر قرآنی را شکل دهیم.

به گزارش بهارستانه، به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد مهدی اسماعیلی دوشنبه شب در دیدار با سرپرست ، مدیران و جمعی از علاقه‌مندان قرآنی در محل این وزارتخانه، گفت: وظیفه معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تلاش و کمک  به عمومی شدن آموزش قرآن، تبیین مفاهیم، حفظ و… است، اظهار داشت: بی‌تردید ترویج و گسترش قرآن و معارف و آموزه‌های این کتاب آسمانی ما را به سمت تمدن نوین اسلامی هدایت می‌کند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به تهدیدها و تهاجم فرهنگی دشمنان که امروز نوجوانان و جوانان ما را نشانه رفته است، تأکید کرد: در این برهه حساس زمانی راهی جز توسل به قرآن و گسترش معارف و آموزه‌های قرآنی نداریم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با ذکر این نکته که از ابتدای قبول مسئولیت در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص ادامه کار معاونت قرآن و عترت مباحثی مطرح بود که فعالیت‌های دینی و قرآنی وزارتخانه در قالب یک مجموعه جمع‌آوری شود، اظهار داشت: همواره تأکید من بر این بوده که باید فعالیت‌های قرآنی قوی و استوار از سوی معاونت قرآن و عترت بدون هیچ تقلیلی شکل گرفته و ادامه یابد.

اسماعیلی ادامه داد: نگاه ما در بازسازی‌های ساختار داخلی این است هر انتخابی باید با دقت لازم صورت پذیرد و برای ایجاد تحول جدی و بنیادین از نیروهای شاخص و انقلابی استفاده کنیم.

عضو کابینه دولت سیزدهم با اشاره به اینکه برای فعالیت‌های قرآنی سال ۱۴۰۱ پیش‌بینی‌های لازم مد نظر قرار گرفته و لحاظ شده است، گفت: بنا داریم فعالیت‌های معاونت قرآن و عترت به بهترین و قوی‌ترین حالت ممکن با رفع مشکلات موجود به ویژه در بخش سخت‌افزاری ادامه یابد.

اسماعیلی در عین حال تأکید کرد: ما در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هرآنچه مربوط به پشتیبانی باشد به عنوان خادم قرآن انجام خواهیم داد.

انتهای پیام/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.