ورود نقدینگی به بخش مسکن همواره لنگ لنگان و با تاخیر همراه است

یک کارشناس مسکن با تاکید بر اینکه رشد قیمت مسکن و ورود نقدینگی به بخش مسکن همواره لنگ لنگان، با تاخیر و با یک کُندی همراه بوده گفت:علیرغم رشد قیمت مسکن در ماههای گذشته این افزایش هنوز به تورم نزدیک نشده است.

به گزارش بهارستانه به نقل از فارس، محسن بهرام غفاری در تحلیل خود از وضعیت کنونی و آینده مسکن گفت: آینده بخش مسکن رکودی است،‌ چرا که این وضعیت و برنامه‌ای که در بازار مسکن مشاهده می‌شود، این‌گونه است که نقدینگی سرگردانی که بخواهد به سمت مسکن برود خیلی سخت و لنگان لنگان خواهد بود.

*مسکن همیشه خود را به نقطه تعادل بازار از حیث قیمت و تورم می‌رساند، اما خیلی سخت

وی افزود: مسکن همیشه خود را به نقطه تعادل بازار از حیث قیمت و تورم می‌رساند، اما خیلی سخت چرا که کالای غیرمنقولی است و خرید و فروش آن رقم درشتی است و خود را با یک تأخیر فاز به قافله تورم می‌رساند.

*نقدینگی سرگردان برای رفتن به بخش مسکن در این وضعیت فعلاً بعید است

وی ادامه داد: نقدینگی سرگردان برای رفتن به بخش مسکن در این وضعیت فعلاً بعید است و اگر هم این اتفاق بیفتد، دیر این اتفاق خواهد افتاد.

*مسکن با یکی دو سال تأخیر خود را به تورم می‌رساند

غفاری گفت: نقدینگی همواره راحت‌تر و زودتر از مسکن به سمت کالاهایی که مصرفی‌تر و گردش سریعتر و روان‌تری دارد می رود، بنابراین همواره مسکن با یکی دو سال تأخیر خود را به تورم می‌رساند و بعد از تورم بالا می‌زند.

غفاری اضافه کرد: اگرچه در چند ماه گذشته دو بار شاهد افزایش قیمت مسکن بودیم، اما باز هم به آن رشد نرخ تورم نرسید.

وی ادامه داد: به هر حال رشد قیمت مسکن لنگ لنگان و کُند صورت می‌گیرد.

بهرام غفاری در خصوص اینکه آیا طرح‌های جدیدی که وزیر راه و شهرسازی برای بخش مسکن ارائه کرده است می‌تواند مفید باشد، گفت: طرح ۹ ماده‌ای وزیر راه و شهرسازی نمی‌تواند اثر آنچنانی بر ساماندهی بخش مسکن داشته باشد.

انتهای پیام/

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.