واگذاری ۵۰ هزار واحد مسکن مهر به مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره)

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی(ره) با بیان اینکه ۵۰ هزار مسکن مهر بلا استفاده در اختیار مددجویان قرار می‌گیرد، گفت: طی تفاهم نامه‌ با اتاق تعاون به مددجویان یک مجموعه جهیزیه به صورت اقساط ارائه می‌شود.

به گزارش بهارستانه به نقل از فارس، فاطمه رهبر، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی(ره) درباره «اعطای تسهیلات مسکن برای مددجویان این کمیته»، اظهار داشت: تسهیلاتی برای ساخت و خرید مسکن مددجویان در نظر گرفته‌ایم و اخیراً نیز با پیگیری‌های انجام شده، در سال جاری ۵۰ هزار واحد مسکن مهر که در کل کشور بلا استفاده مانده است در اختیار کمیته امداد امام خمینی قرار می‌گیرد تا با تکمیل این واحدها در اختیار مددجویان قرار گیرد.

وی ادامه داد: در ساخت، خرید مسکن، پرداخت ودیعه و اجاره منزل مشارکت می‌کنیم‌؛ ضمن اینکه خدماتی شامل بیمه درمانی، بیمه مکمل به معنی فرانشیز و کمک هزینه برای بیماران صعب‌العلاج، مجموعه خدمات بهداشتی است که ارائه می‌دهیم.

*پوشش حمایتی از صد هزار کودک زیر پنج سال

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی یادآور شد: صد هزار کودک زیر ۵ سال در کمیته امداد داریم که ماهانه کارت آنها به مبلغ ۷۰ هزار تومان شارژ می‌شود تا از فروشگاه‌های معتبر بتوانند لبنیات و پروتئین لازم را دریافت کنند؛ضمن اینکه هر ماه لیست کودکان یاد شده با کمک وزارت بهداشت کنترل شده و آزمایش‌های مختلفی از این کودکان گرفته می‌شود.

*۱۳۴ هزار زن سرپرست خانوار بیمه اجتماعی هستند

رهبر تصریح کرد: ۱۳۴ هزار زن سرپرست خانوار بیمه اجتماعی هستند تا بتوانند با گذشت ۱۰ سال از سازمان تأمین اجتماعی مستمری دریافت کنند؛ ضمن اینکه حدود ۹۲ هزار روستایی و عشایری بیمه روستاییان و عشایر شدند و مجموع همه این خدمات برای یک میلیون و ۵۶۰ هزار خانواده تحت پوشش کمیته امداد وجود دارد.

*اعطای وام‌های کارگشایی بین ۲ تا ۵ میلیون به مددجویان

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی ابراز داشت: وام‌های کارگشایی بین ۲ تا ۵ میلیون به مددجویان داده می‌شود؛ البته ممکن است مددجو فرد سالمندی باشد که توان بازپرداخت این وام‌ها را نداشته باشد؛ در نتیجه ما این وام‌ها را به صورت بلاعوض می‌دهیم.

وی با بیان اینکه تمام مددجویان کمیته امداد بیمه حوادث هستند، گفت: اگر در حوادثی مانند وقوع سیل، زلزله یا در حین کار در منزل و یا خارج از آن دچار حادثه شوند دیه پرداخت می‌کنیم.

رهبر از بیمه شدن خوابگاه‌های دانش‌آموزی خبر داد و افزود: تعدادی خوابگاه در کشور داریم که به دلیل دوری راه روستایی به مدرسه، دانش‌آموزان در این خوابگاه‌ها اسکان دارند و به صورت هفتگی به خانه می‌روند که همه این دانش‌آموزان بیمه هستند و در صورت وقوع حادثه می‌توانند از دیه استفاده کنند؛ ضمن اینکه ۳۱۲ هزار دانش‌آموز و ۷۲ هزار دانشجو و طلبه تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی درباره «تأمین جهیزیه نیازمندان»، یادآور شد: حدود ۱۱۶ هزار کمک جهیزیه به مددجویان داده‌ایم و در پایان سال ۹۵ دیگر فردی در صف دریافت جهیزیه نبود؛ ضمن اینکه ۶۵ هزار کمک هزینه ازدواج پرداخت شده است و با برخی فروشگاه‌های معتبر مانند اتکا، قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه و مؤسسه حضرت رقیه (س) در حال همکاری و هم‌افزایی هستیم.

وی اضافه کرد: سال گذشته برای خرید جهیزیه و لوازم ضروری زندگی و جهیزیه از کالاهای ایرانی استفاده کردیم؛ضمن اینکه در سال جاری با فروشگاه اتکا تعاملی داریم تا کارت خرید به نوعروسان داده شود تا آنها با سلیقه خود اجناس موردنیاز خود را تهیه کنند.

رهبر متذکر شد: مبلغ ۲٫۵ میلیون تومان سرانه جهیزیه به کمیته امداد استان‌ها اختصاص یافته است؛البته استان‌ها درآمدهایی دارند و در بعضی مواقع این مبلغ به ۵ میلیون تومان می‌رسد.

 *خرید جهیزیه اقساط از اتاق تعاون

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی خاطرنشان کرد: با اتاق تعاون تفاهم‌نامه‌‌ای امضا کرده‌ایم تا به مددجویان یک مجموعه جهیزیه به صورت اقساط بدهند.

انتهای پیام/

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.