واحد آلاینده بازیافت پلاستیک در بهارستان شناسایی و جمع‌آوری شد

در راستای رسیدگی به شکایت شهروندان بهارستانی یک واحد آلاینده بازیافت پلاستیک توسط اداره حفاظت محیط زیست در شهرستان بهارستان شناسایی و جمع‌آوری گردید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، فرآیند بازیافت به خودی خود یک فرآیند دوستدار محیط زیست و بسیار خوب به شمار می رود، چراکه سبب کاهش میزان زباله‌ها، آلودگی محیط زیست و مصرف مجدد کالاهای قابل بازیافت می شود، اما اگر این فرایند به شکل درست و استاندارد انجام نشود می تواند باعث بروز خطرات زیست محیطی و آلودگی محیط زیست شود.

گفتنی است که این موضوع گرچه در برخی مناطق شهرستان بهارستان به درستی و مطابق استانداردهای تعریف شده درحال انجام می باشد اما برخی از واحدهای فعال در این راستا برای تسریع کار خود و رسیدن سریع‌تر به نتیجه مورد نظر خود برخی از موارد را رعایت نکرده و باعث بروز مشکلات عدیده‌ای برای محیط زیست منطقه می شوند.

بنابر این گزارش در راستای برخورد با واحدهای مذکور، بازرسان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان یک واحد آلاینده بازیافت پلاستیک را در بهارستان شناسایی و به دلیل تخلفات عدیده جمع‌آوری کردند.

علیرضا فاضلی‌ثانی معاون اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان در رابطه با جمع‌آوری واحد بازیافت مذکور، تشریح کرد: این واحد آلاینده زیست محیطی درپی رسیدگی به شکایات مردمی در شهرک قلعه‌میر بخش گلستان بازرسی و جمع‌آوری شد.

وی همچنین باتشریح جزئیات برخورد با واحد آلاینده مذکور، افزود: در ادامه بررسی یک مورد شکایات مردمی در خرداد ماه سال جاری از یک واحد بازیافت زباله و پلاستیک، از آنجایی که واحد بدون اتخاذ تمهیدات زیست محیطی فعال بوده و مطابق گزارش کارشناسی و نمونه برداری صورت گرفته آلایندگی آن در زمینه ی آب و خاک محرز گردیده بود، لذا  اخطاریه تعطیلی برای آن صادر شد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.