رئیس اداره حفاظت محیط زیست بهارستان:

واحدهای آلاینده در بهارستان شناسایی و با آن‌ها برخورد می شود

رئیس اداره حفاظت محیط زیست بهارستان گفت: واحدهای متخلف و آلاینده فعال در شهرستان بهارستان در صورت عدم انجام اقدامات لازم، پلمپ خواهند شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، شیدا اکار رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان با اشاره به لزوم برخورد با واحدهای متخلف در سطح شهرستان، اذعان داشت: حکم پلمب یک واحد ریخته‌گری آلاینده که به اخطارهای ابلاغ شده توجه نکرده بود، در بهارستان اجرا گردید.
وی در ادامه باتشریح جزئیات شناسایی و پلمپ این واحد آلاینده در شهرستان بهارستان، تبیین کرد: درپی شناسایی یک واحد ریخته‌گری توسط کارشناسان اداره حفاظت محیط زیست بهارستان در طول گشت و پایش‌های زیست محیطی و به دنبال مشاهده دود ناشی از فعالیت آلاینده این واحد، این اداره برای واحد مذکور تشکیل پرونده داد.
اکار در رابطه با ادامه روند بررسی فعالیت‌های واحد آلاینده مذکور، بیان داشت: با بررسی وضعیت زیست محیطی آن، موارد تخلف و لزوم اجرای شروط زیست محیطی توسط کارشناسان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان به متصدی واحد گوشزد شد و درپی مشاهده استمرار فعالیت آلاینده، اخطاریه‌های متعدد به متصدی این واحد ابلاغ  شد.

وی همچنین به عدم توجه مسئول ریخته‌گری به اخطاریه‌های ابلاغی در مهلت تعیین شده اشاره کرد و گفت: در ادامه روند پیگیری پرونده با ارجاع پرونده وی به مراجع قضایی و پیگیری‌های صورت گرفته، به استناد مواد ۱۱ و ۱۲ قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست و ماده ۱۶ قانون هوای پاک، نسبت به پلمب واحد ریخته‌گری مذکور در شهرستان بهارستان اقدام شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان درپایام باتوجه به انجام گشت و پایش‌های شبانه روزی و مستمر این اداره، افزود: اداره حفاظت محیط زیست بهارستان با واحدهای متخلف و آلاینده که ضوابط و مقررات زیست محیطی را رعایت نمی کنند و در پاسخ به اخطاریه‌های صادره اقدامات موثری انجام نمی دهند، برخورد جدی نموده و از ادامه فعالیت آن‌ها جلوگیری می کند.
انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.