مدیر شبکه بهداشت و درمان بهارستان:

هیچ فرد خیری برای ساخت بیمارستان نسیم شهر پیش قدم نشده است/ ساخت دومین بیمارستان بهارستان در هاله‌ای از ابهام

مدیر شبکه بهداشت و درمان بهارستان گفت: هیچ فرد خیری برای ساخت بیمارستان نسیم شهر پیش قدم نشده است و ساخت این بیمارستان نیازمند تامین بودجه کافی می باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، دانوش دمیریان مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان در جمع خبرنگاران با اشاره به بلاتکلیف ماندن ساخت بیمارستان ۳۰۰ تختخوابی نسیم شهر، بیان داشت: با وجود اخذ موافقت اصولی از وزارت بهداشت هیچ خیری تاکنون به منظور ساخت این بیمارستان در بهارستان پیش‌قدم نشده است.

وی همچنین باتاکید بر بودجه مورد نیاز برای ساخت این مرکز درمانی، افزود: بنابراین از آنجا که برای احداث این بیمارستان بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار برآورد شده است مقرر شده این موضوع در کمیسیون ۲۳ مطرح و تعیین تکلیف شود.

بدون تردید هزینه بالای ساخت این بیمارستان را می توان یکی از دلایلی دانست که باعث شده خیرین توان تامین هزینه‌های آن را نداشته باشند و این بیمارستان ۳۰۰ تختخوابی که ساخت آن می تواند کمک شایانی به ارتقاء سرانه‌های بهداشتی و درمانی شهرستان بهارستان کند، همچنان بلاتکلیف بماند.

شهرستان بهارستان درحال حاضر تنها یک بیمارستان دارد که تعداد تخت‌های آن از بیمارستان نسیم شهر کمتر می باشد اما با این وجود حجم بالایی از نیازهای بهداشتی و درمانی شهرستان را به ویژه در بخش گلستان تامین کرده است.

درپایان لازم به ذکر است که مطمئناً تکمیل بیمارستان ۳۰۰ تختخوابی بخش بوستان می تواند باعث بالا رفتن بازدهی بیمارستان امام حسین (ع) نیز شود چراکه درحال حاضر به دلیل تعداد بالای مراجعه کنندگان به این مرکز درمانی، خدمات این بیمارستان گاهاً با مشکلاتی مواجه می شود و همچنین پاسخ دهی به تمامی مراجعین باتوجه به پتانسیل و پرسنل این مرکز بهداشتی و درمانی بسیار سخت می باشد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.