سرپرست فرمانداری شهرستان بهارستان:

هویت بهارستان باید به درستی معرفی شود/ ایجاد قرارگاه واحد فرهنگی در دستور کار قرار دارد

سرپرست فرمانداری شهرستان بهارستان گفت: شناسایی و معرفی هرچه بهتر هویت بهارستان درحال انجام می باشد و هیئت‌های مذهبی نقش مهمی در این راستا برعهده دارند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، مجتبی خانجانی سرپرست فرمانداری شهرستان بهارستان با اشاره به دیدار با مسئولان اداره تبلیغات اسلامی و اعضای شورای هیئت‌های مذهبی و کانون مداحان این شهرستان، اذعان داشت: درحال حاضر نهادها و دستگاه‌های مختلفی متولی امور فرهنگی می باشند و به صورت مجزا فعالیت می کنند، که باید به فکر ایجاد وحدت بین آن‌ها بود.

وی در ادامه باتاکید بر اینکه همکاری بین دستگاه‌ها و نهادها در تمام زمینه‌ها موثر و کارآمد می باشد، تصریح کرد: بدون تردید در امور فرهنگی و دینی نیز وحدت و انسجام میان دستگاه‌های مربوطه می تواند منجر به نتایج بهتری گردد.

خانجانی در رابطه با موضوع تشکیل قرارگاه واحد فرهنگی در بهارستان، بیان داشت: می بایست یک تصمیم واحد برای سر و سامان دادن به شئونات و وضعیت فرهنگی در سطح شهرستان گرفته شود تا بتوان به نتایج معقولی دست پیدا کرد.

وی همچنین به هدف اصلی انجام چنین اموری در سطح شهرستان بهارستان اشاره کرد و گفت: مطمئناً هدف اصلی ما ایجاد یک جامعه فرهنگی مذهبی می باشد، چراکه وجود نزدیک به ۱۲۰۰ حسینیه و هیئت مذهبی در سطح بهارستان ظرفیت بزرگی به شمار می رود که می بایست از آن به بهترین شکل ممکن برای ایجاد یک جامعه مذهبی استفاده نمود.

سرپرست فرمانداری شهرستان بهارستان درپایان باتوجه به اینکه پیشینه و سابقه این شهرستان به خوبی شناسایی و معرفی نشده است، خاطرنشان کرد: رسیدگی به این موضوع می تواند کمک شایانی به تبیین و معرفی هویت بهارستان نماید که در این راستا همکاران ما اقدامات خوبی را شروع کرده‌اند و هیئت‌های مذهبی شهرستان به سبب دایره نفوذی که دارند می توانند در معرفی هویت بهارستان نقش مهمی را ایفا کنند.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.