همبستگی دوباره مردم عربستان با زندانیان سیاسی

چند شهر عربستان بار دیگر شاهد همبستگی با زنان و مردان زندانی در زندان‌های عربستان و تاکید بر لزوم برکناری وزیر کشور سعودی بود. به گزارش بهارستانه به نقل از رسانه‌های عربستانی، مردم شهر ریاض پایتخت عربستان با آمدن به خیابان‌ها به سرکوب خانواده‌های بازداشت شدگان اعتراض کرده و آزادی فرزندانشان را خواستار شدند. آنها […]

چند شهر عربستان بار دیگر شاهد همبستگی با زنان و مردان زندانی در زندان‌های عربستان و تاکید بر لزوم برکناری وزیر کشور سعودی بود.

به گزارش بهارستانه به نقل از رسانه‌های عربستانی، مردم شهر ریاض پایتخت عربستان با آمدن به خیابان‌ها به سرکوب خانواده‌های بازداشت شدگان اعتراض کرده و آزادی فرزندانشان را خواستار شدند.

آنها با در دست داشتن پلاکارد خواهان محاکمه عاملان شکنجه بازداشت شدگان شدند.

جوانان خشمگین در شهر بریده عربستان نیز تجمع اعتراض آمیزی را علیه محمد بن نایف وزیر کشور سعودی برگزار کرده و خواهان برکناری وی شدند.

معترضان همچنین از مردم خواستند تا از بازداشت شدگان با همه ابزارهای ممکن حمایت کنند.

آنها همچنین بر ادامه فعالیت های خود تا زمان آزادی بازداشت شدگان تاکید کردند.

نهادهای حقوق بشر گزارش کردند که هم اکنون 30 هزار زندانی سیاسی در زندان‌ها و بازداشتگاه‌های عربستان سعودی به سر می‌برند اما رژیم سعودی این آمار را رد کرده است.

تاکنون مردم عربستان چندین بار درپی فراخوان صورت گرفته همبستگی خود را با زندانیان سیاسی ابراز داشته‌اند و در طول چند ماه اخیر چندین تظاهرات در همبستگی با این زندانیان برگزار شده است.

/پایان خبر/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.