همایش اختصاصی «فرهنگ شهروندی و محوریت آشنایی با وظایف شهرداری، شورای اسلامی و حقوق شهرسازی» در بهارستان برگزار گردید

همایش اختصاصی «فرهنگ شهروندی و محوریت آشنایی با وظایف شهرداری، شورای اسلامی و حقوق شهرسازی» با حضور شهروندان و مسئولین شهرستانی در شهرستان بهارستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، همایش اختصاصی «فرهنگ شهروندی و محوریت آشنایی با وظایف شهرداری، شورای اسلامی و حقوق شهرسازی» در سرای محله گل‌های بهشت شهرصالحیه برگزار گردید.

احمد خلجی رئیس کمیسیون فرهنگی – اجتماعی شورای اسلامی شهرگلستان با بیان نکاتی پیرامون حقوق شهروندی و مؤلفه‌های کلیدی آن نظیر مسئولیت پذیری شهری، قانون‌مند بودن شهروندان و هنجار پذیری از الگو‌های شهرنشینی و… به تشریح فرهنگ شهروندی و موضوعات اصلی این همایش پرداخت.

وی در ادامه با بیان اینکه رعایت برخی مؤلفه‌ها در سطح شهر الزامی می باشد، اظهار داشت: در یک جامعه شهری تا این مؤلفه‌های کلیدی که از بطن یک فرهنگ شهری نشأت گرفته نهادینه نشود؛ و هریک از شهروندان با حقوق و وظایف خود آشنا نگردند، فرهنگ شهروندی شکل نخواهد گرفت.

خلجی باتاکید بر اینکه در گسترش فرهنگ شهروندی اولین گام آشنایی با وظایف شهروندان نسبت به نهادهای اجتماعی یا سایر شهروندان می باشد، تصریح کرد: اثرگذاری و نقش برخی از نهادها و سازمان‌های اجتماعی همانند رسانه‌های جمعی، انتخابات، انجمن‌های داوطلبانه مردمی در سطح ملی، منطقه‌ای و محلی، مدیریت شهری، آموزش و پرورش، نهادهای فرهنگی، احزاب سیاسی و … در شکل گیری فرهنگ شهروندی غیرقابل انکار می باشد.

وی همچنین به ثمرات ارتقاء فرهنگ شهروندی اشاره کرد و افزود: امروزه یکی از کارآمدترین ساز و کارهای مدیریت شهری برای رسیدن به مناسبات اجتماعی مطلوب و کاهش هزینه‌های وارده بر شهر توجه و برنامه‌ریزی برای ارتقای فرهنگ و اخلاق شهرنشینی در بین شهروندان می باشد.

درپایان لازم به ذکر است که همایش اختصاصی «فرهنگ شهروندی و محوریت آشنایی با وظایف شهرداری، شورای اسلامی و حقوق شهرسازی» با تشریح مسائل مهم حقوق شهرسازی و شرح وظایف شهرداری و شورای اسلامی و پاسخگویی به سئوالات حاضرین پیرامون موضوعات مطرح شده، پایان یافت.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.