همایش آموزش مقررات بهداشتی در بهارستان برگزار گردید

نخستین همایش آموزش مقررات بهداشتی در صنف رستوران‌ها و چلوکبابی‌ها به جهت آموزش و توجیه صاحبان واحدهای صنفی پخت و توزیغ غذا در شهرستان بهارستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، صبح امروز نخستین همایش آموزش مقررات بهداشتی در صنف رستوران‌ها و چلوکبابی‌ها به وسیله کارشناسان بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان به جهت توجیه صاحبان واحدهای صنفی رستوران و چلوکبابی سطح شهرستان در باغ تالار شانی نسیم شهر برگزار شد.

بنابر این گزارش این همایش در راستای ارتقاء وضعیت بهداشت و ایمنی مواد غذایی در واحدهای پخت و توزیع غذا سطح شهرستان بهارستان از جمله رستوران‌ها و چلوکبابی‌ها با همکاری اتحادیه صنف پزندگان و شبکه بهداشت و درمان بهارستان برای متصدیان این صنوف برگزار گردید.

گفتنی است که در طول همایش مذکور، کارشناسان بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شهرستان به تبیین اهمیت مقررات بهداشتی برای متصدیان و همچنین ضرورت و لزوم رعایت مقررات بهداشتی در زمینه بهداشت فردی، بهداشت ساختمان و ابزار کار و به ویژه بهداشت مواد غذایی به صورت مفصل و کامل آموزش‌های لازم را ارائه دادند.

در ادامه همایش آموزش مقررات بهداشتی، فرهادی مدیر آموزشگاه اصناف بوستان سلامت اشاره به لزوم نحوه گندزدایی ابزار کار و ضد عفونی سبزیجات، اذعان داشت: آموزش‌های لازم ارائه شده در طول همایش می بایست به صورت دقیق توسط شاغلین این حرفه رعایت شود.

وی در ادامه نکاتی در خصوص لزوم بهداشتی و پاکیزه بودن لوزام و محیط کار و اهمیت رعایت قوانین تعیین شده توسطه شبکه بهداشت و درمان بیان کرد.

لازم به ذکر است که درپایان این همایش، کارشناسان اداره دامپزشکی نیز در رابطه با تب کریمه کنگو و نحوه انتقال و بهداشت گوشت و همچنین عدم استفاده از گوشت چرخ کرده فاقد مجوز فریز شده توضیحات موجر و مفصلی را بیان نمودند.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.