همایش آسیب‌های شبکه‌های اجتماعی در بهارستان برگزار گردید

همایش آسیب‌های شبکه‌های اجتماعی با حضور شهروندان و اهالی رسانه در بخش گلستان شهرستان بهارستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، دومین همایش اختصاصی شهرداری شهرصالحیه به مناسبت بزرگداشت هفته فرهنگ در شهرستان بهارستان، صبح امروز با موضوعیت «سواد رسانه‌ای و آسیب‌های شبکه‌های اجتماعی» در سرای محله گل‌های بهشت شهرصالحیه برگزار گردید.

گفتنی است که این همایش با حضور آحاد شهروندان و اهالی رسانه شهرستان بهارستان به ویژه شهرصالحیه برگزار گردید که استقبال و حضور پرشور شهروندان در همایش مذکور را می تواند جزو نکات مثبت این مراسم به حساب آورد.

این همایش آموزشی با سخنرانی بهمن شریفی فقیه مدرس، پژوهشگر و دکترای مدیریت رسانه برگزار گردید و در طول همایش به شرکت‌کنندگان جوایز نفیسی از سوی مسئولین برگزاری مراسم اهداء شد.

شریفی باتاکید بر اهمیت افزایش سواد رسانه‌ای خانواده‌ها در فضای مجازی، عنوان داشت: بدون شک افزایش سواد رسانه‌ای شهروندان باعث کاهش آسیب‌های شبکه‌های اجتماعی و افزایش قدرت والدین در حفظ کانوان خانواده و نگهداری فرزندان در مسیر درست می شود.

وی همچنین به تاثیر افزایش سواد رسانه‌ای در کارکرد خانواده اشاره کرد و گفت: همین موضوع ضرورت اجرای برنامه‌های متناسب علمی برای ساماندهی این فضا و فرهنگ‌سازی استفاده از آن را دوچندان می کند.

شریفی درپایان باتوجه به راهکارهای مقابله با آسیب‌های فضای مجازی، افزود: مطمئناً افزایش آگاهی و سواد رسانه‌ای افراد و همچنین فرهنگ‌سازی در حوزه استفاده از فضای مجازی می تواند تاثیر به سزایی در کاهش آسیب‌های این فضا داشته باشد.

درپایان لازم به ذکر است که در هفته فرهنگی بالغ بر ۶ برنامه بزرگ فرهنگی با محوریت خانواده، فرهنگ شهروندی، وظایف مدیریت شهری، بازی‌های محلی و کار و تولید بانوان در شهرصالحیه اجرا خواهد شد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.