فرماندار شهرستان بهارستان:

هفته معلم زمانی برای برزگداشت عشق و ایثار است/ شهید مطهری در مسیر آرمان‌های دین و انقلاب به شهادت رسید

فرماندار شهرستان بهارستان گفت: شهید مطهری با ورود به عرصه پرمخاطره دانشگاه‌ها با روشن فکران غربی و مسلمان‌نماها مقابله کرد که معلمان و اساتید جامعه امروز نیز باید از این شهید والا مقام الگو بگیرند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، بیژن سلیمان‌پور فرماندار شهرستان بهارستان با اشاره به برگزاری همایش یادواره شهید مطهری و تجلیل از معلمان در شهرستان بهارستان، بیان داشت: آثار شهید مطهری موجب استمرار اندیشه متعالی ایشان شد و از آن بزرگوار یک معلم همیشه زنده ساخت.

وی در ادامه با بیان اهداف شهید مطهری و آرمان زندگی این معلم شهید، تصریح کرد: دغدغه اصلی شهید مرتضی مطهری، ارائه چهره واقعی دین اسلام و پالایش آن از تحریف، تحجر و ترویج سلام رحمانی بود.

سلیمان‌پور همچنین باتاکید براینکه شهید مطهری سعی در ترویج دین که با اتکا به فطرت انسان عرضه داشت، عنوان داشت: این معلم بزرگوار به قدری در مسیر اهداف خود و حمایت از دین مسمم و جدی بود که در نهایت در این مسیر مقدس به تیغ کینه جهل مقدس شهید شد.

وی به نقش و جایگاه معلم در جامعه امروز اشاره کرد و اذعان داشت: بدون تردید پیشرفت و آبادانی جامعه و کشور با تلاش و کوشش معلمان در مسیر تعلیم و تربیت میسر خواهد شد، چراکه معلمان آینده سازان کشور را پرورش می دهند.

فرماندار شهرستان بهارستان هفته معلم را فرصتی برای بزرگداشت عشق و ایثار برشمرد و گفت: تجلیل و تقدیر از افرادی که علم را جرعه جرعه در جان‌ها جاری می نمایند و در این مسیر خود لحظه لحظه می سوزند و با دانش خود، جامعه را می سازند و فردایی باشکوه را نوید می دهند، بر همه ما واجب است.

وی درپایان باتوجه به فعالیت‌های شهید مطهری در دانشگاه و حوزه، افزود: این شخصیت والا در آن زمان وارد فضای پر مخاطره دانشگاه شد و هم در برابر روشن فکران غربی که هدفشان دین زدایی از جامعه بود، ایستاد و هم به درستی مقابل اسلام نماها و مسلمان نماهایی که متحجر بودند و قصد عرضه چهره‌ای از اسلام متناسب با منافع خود داشتند، ایستادگی کرد.
انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.