هشدار حماس به حاکمان فعلی مصر

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) از رهبران جدید مصر خواست تا تخریب تونل‌های واقع در مرز نوار غزه را متوقف کنند. به گزارش بهارستانه به نقل از فارس ، جنبش حماس نسبت به در تنگا قرار دادن نوار غزه هشدار داد و از رهبران جدید مصر خواست تا تخریب تونل‌های مرزی نوار غزه را متوقف […]

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) از رهبران جدید مصر خواست تا تخریب تونل‌های واقع در مرز نوار غزه را متوقف کنند.

به گزارش بهارستانه به نقل از فارس ، جنبش حماس نسبت به در تنگا قرار دادن نوار غزه هشدار داد و از رهبران جدید مصر خواست تا تخریب تونل‌های مرزی نوار غزه را متوقف سازند.

به گفته فلسطینیان، نیروهای مصری از زمان عزل «محمد مرسی» رئیس جمهور سابق مصر ده‌ها تونل واقع در بین غزه و مصر را تخریب کرده‌اند که منجر به کارشکنی شدید در برابر ورود کالاهای حیاتی از جمله سوخت به غزه شده است.

رژیم صهیونیستی از ۷ سال قبل نوار غزه را به محاصره درآورده و از ورود کالا، مواد ساختمانی و سوخت به غزه جلوگیری می‌کند و این در حالی است که توافقنامه‌های بین‌المللی امضاشده از واردات کالا از طریق مصر به غزه ممانعت می‌کند و در این شرایط تونل‌های مرزی نوار غزه که تعداد آنها صدها تونل است، برای اقتصاد نوار غزه حیاتی است.

در همین رابطه «اسماعیل هنیه» نخست‌وزیر دولت منتخب فلسطین در غزه نسبت به وقوع فاجعه در غزه در صورت بسته شدن تونل‌ها بدون بازگشایی گذرگاه‌ها هشدار داد.

هنیه گفت که تخریب تونل‌ها باعث در تنگنا قرار گرفتن غزه می‌شود، حماس نیازهای امنیتی مصر را درک می‌کند اما این نیازهای امنیتی نباید بر نیازهای فلسطینیان تاثیر بگذارد.

پیش از این رویترز در خبری اعلام کرده بود که ارتش مصر ۸۰ درصد تونل‌های واقع در مرز غزه و به عبارتی ۸۰۵ تونل را تخریب کرده است.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.