هزاران ایرلندی در اعتراض به بحران بی‌خانمان‌ها و افزایش بهای مسکن به خیابان‌ها آمدند

هزاران نفر از اهالی ایرلند جنوبی در اعتراض به وضعیت مسکن و بحران بی‌خانمان‌ها در پایتخت این کشور تظاهرات برپا کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه به نقل از خبرگزاری فارس، هزاران نفر از اهالی ایرلند جنوبی روز شنبه و در جدیدترین  اعتراض‌ها به رشد فزاینده بهای مسکن و بحران بی‌خانمان‌ها به خیابان‌های دوبلین، پایتخت این کشور  آمدند.

 به نوشته روزنامه «مورنینگ استار» در این اعتراض‌ها که از سوی «ائتلاف ملی بی‌خانمان‌ها و مسکن» سازماندهی شده بود، ۱۵ هزار نفر به خیابان‌ها آمدند.آمار منتشر شده از سوی وزارت مسکن ایرلند جنوبی در ماه اکتبر (مهر) نشان می‌دهد که در این کشور ۹۷۲۴ بی‌خانمان وجود دارد .

بر اساس این گزارش، میزان افراد ساکن در  مکان‌های اضطراری در سه سال گذشته دو برابر شده به طوری‌که از ۴۳۵۰ نفر در ماه مه (اردیبشهت) به ۹۹۰۰ نفر در ماه ژوئن (خرداد) ۲۰۱۸ رسید. تعداد کودکان بی‌خانمان در این کشور نیز  با افزایش سه برابری در مدت زمان مشابه از ۱۲۱۱ نفر به ۳۸۲۴ نفر رسید.

 حاضران در این تجمع  اظهار داشتند که در پشت  ارقام دولتی، هزاران نفر متاثر از این بحران قرار گرفته‌اند.

 به نوشته مورنینگ استار، معترضان ایرلندی اقدام‌هایی چون اعلام وضعیت مسکن اضطراری برای بی‌خانمان‌ها، تدوین لایحه‌ای در قانون اساسی برای ساماندهی مسکن، خاتمه اخراج بی‌خانمان‌ها، کنترل اجاره  مسکن و همچنین  تهیه مسکن‌های مقرون به صرفه‌تر را خواستار شدند.

 ایرلند جنوبی حدود ۵ میلیون نفر جمعیت دارد.

 انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.