هدف «ظریف» از سفر به پاکستان تفاهم درباره مسائل منطقه‌ای و جهانی است

وزیر سابق اطلاع رسانی پاکستان گفت: سفر «ظریف» به اسلام‌آباد نقش مهمی در آغاز فصل نوینی از روابط پایدار بین دو کشور دارد و در گسترش روابط اقتصادی-تجاری موثر است اما هدف اصلی این سفر تفاهم درباره مسائل منطقه‌ای و جهانی است.

به گزارش بهارستانه به نقل از فارس، «فردوس عاشق اعوان» وزیر سابق اطلاع رسانی پاکستان در اسلام‌آباد گفت: سفر «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران نقش مهمی در آغاز فصل نوین روابط پایدار بین دو کشور است و موجب رفع سوتفاهم‌ها خواهد شد.

اعوان تأکید کرد: ایران در مذاکره با ۶ قدرت جهانی موفق عمل کرده و تجربه زیادی در زمینه درک متقابل همچنین توافق درباره پیشبرد اهداف مشترک دارد.

فردوس عاشق اعوان اظهار داشت: امیدواریم سفر ظریف به پاکستان کمک زیادی به حل برخی مسائل در روابط دو کشور و رفع سو‌تفاهم‌ها نماید.

اعوان اظهار داشت: اوضاع افغانستان، توسعه روابط پاکستان و ایران، بررسی اوضاع مرز مشترک پاکستان با ایران و افغانستان، بررسی جنگ یمن، جنگ سوریه، اعزام نیروهای ارتش پاکستان به عربستان محور سفر ظریف به اسلام‌آباد خواهد بود.

وی افزود: سفر وزیر امور خارجه ایران به پاکستان کمک زیادی به اعتماد سازی و همکاری دو جانبه بین تهران و اسلام‌آباد می‌کند.

فردوس عاشق اعوان گفت: طبق اطلاعات من، وزیر امور خارجه ایران با فرمانده ارتش، نخست وزیر،رئیس جمهور، وزیر امور خارجه رئیس مجلس ملی پاکستان دیدار خواهد کرد.

اعوان تصریح کرد: برقراری روابط دوستانه با ایران همیشه برای پاکستان اهمیت داشته و اسلام‌آباد در آینده نیز ارزش زیادی برای حفظ این روابط قائل خواهد بود.

وی افزود: با اینکه سفر وزیر امور خارجه ایران نقش بسزایی در گسترش روابط تجاری- اقتصادی دارد اما به نظر من هدف از این سفر بیشتر بررسی اوضاع منطقه و تفاهم درباره مسائل منطقه‌ای و جهانی خواهد بود.

فردوس عاشق اعوان گفت: سفر وزیر امور خارجه ایران به پاکستان برای هر دو کشور اهمیت یکسانی دارد.

چندی پیش «حسن شاه صفی» فرمانده نیروی هوایی و «محمد مسعود زاهدیان» رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ایران در رأس هیأت‌های بلند پایه و با هدف همکاری آموزشی- نظامی وارد پاکستان شده و مورد استقبال مقامات این کشور قرار گرفتند.

قبل از آن «قمر جاوید باجواه» فرمانده ارتش پاکستان برای گفت‌وگو در خصوص مسائل منطقه‌ای و بین المللی همچنین توسعه همکاری های دوجانبه وارد تهران شد.

این در حالی است که «خواجه محمد آصف» وزیر امور خارجه پاکستان به ایران سفر و در خصوص رویکرد اسلام‌آباد در برابر واشنگتن همچنین مسایل منطقه‌ای به رایزنی با مقامات این کشور پرداخت.

همکاری های نظامی ایران و پاکستان همواره در سال‌های گذشته خوب ارزیابی شده و دو کشور موفق شده اند در امنیت مرزهای مشترک خود و همچنین شناسایی تهدیدات مشترک خوب عمل کنند.

دو کشور در زمینه‌های اقتصادی و تجاری هم توانسته‌اند حجم تجارت خود را افزایش دهند و قرار است آن را به ۵ میلیارد دلار در سال برسانند.

انتهای پیام/

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.