شهردار شهرصالحیه: هدایت حجم گسترده فاضلاب‌های خانگی در شهرصالحیه به خوبی درحال اجرا می باشد

شهردار شهرصالحیه گفت: در راستای اقدامات صورت گرفته، هدایت حجم گسترده فاضلاب‌های خانگی در شهرصالحیه به خوبی درحال اجرا می باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، علیرضا قربانی شهردار شهرصالحیه در رابطه با رفع خطرات احتمالی در هنگام بارندگی‌ها، عنوان داشت: با انجام محاسبات فنی و دقیق و شیب بندی مناسب کانال سیاب، از راکد شدن نزولات جوی جلوگیری و حجم گستره فاضلاب خانگی شهرهای نسیم شهر، گلستان و صالحیه را به طور مناسب هدایت می نماید از طریق این کانال هدایت می شود.

وی در ادامه باتاکید بر هدایت حجم گسترده فاضلاب‌های خانگی شهرستان بهارستان، تبیین کرد: درحال حاضر این روند در شهرصالحیه از شرایط خوبی برخوردار می باشد و آمادگی‌های لازم به جهت تشدید بارش‌ها ایجاد شده است.

قربانی در رابطه با بازدید از وضعیت جریان و حجم رودخانه سیاب طی بارندگی‌های اخیر، گفت: کانال رودخانه سیاب با دهانه ۲.۵ متر و به طول ۲۶۰۰ متر هیچ تهدیدی را متوجه مجاورت رودخانه سیاب نمی کند اما با این حال اکیپ‌های امدادی به صورت مستمر از دبی رودخانه سیاب مراقبت می کنند و در زمان مورد نیاز وارد عمل خواهند شد.

وی همچنین به لزوم انجام اقدامات مناسب در شرایط‌هایی نظیر بارندگی‌های اخیر اشاره کرد و اظهار داشت: اهمیت ساماندهی رودخانه‌ها و عارضه‌های طبیعی در بحران‌های جوی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد و نباید نسبت به این موضوع بی‌توجه بود.

شهردار شهرصالحیه درپایان باتوجه به اهمیت ساماندهی رودخانه‌ها در شرایط جوی حاکم، افزود: به امید خدا باقیمانده رودخانه سیاب در حدفاصل شهرصالحیه، روستای علی آباد و شهرک سبزدشت نیز از سوی دستگاه‌های مربوطه به زودی ساماندهی می شود و چالش‌های زیستی، ایمنی و بصری این رودخانه به طور کلی مرتفع می گردد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.