نیکوکاری که ماهانه ۷۰۰ هزار تومان صدقه می‌دهد/ پرداخت صدقه بالاتر از هر لذت دیگری

مشترک طلایی صدقات؛ نیکوکاری است که ماهانه ۷۰۰ هزار تومان به صندوق صدقات کمیته امداد امام خمینی(ره) واریز می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه به نقل از خبرگزاری فارس، پرداخت صدقه در دین مبین اسلام مورد تأکید قرار گرفته است؛ به شکلی که پیامبر بزرگوار اسلام(ص) در حدیثی فرموده‌اند:
«صدقه بلا را برطرف مى‏‌کند و مؤثرترینِ داروست. همچنین، قضاى حتمى را برمى‌‏گرداند و درد و بیمارى‏‌ها را چیزى جز دعا و صدقه از بین نمى‌‏برد.»

در کشورمان نیز این سنت حسنه و دستور مؤکد دینی مورد توجه قاطبه مردم قرار دارد و بسیاری از افراد به صورت منظم هر روز مبلغی را به این امر پسندیده اختصاص می‌دهند.

در این میان، برخی افراد به شکل ویژه‌ای به این امر می‌پردازند که «فرحناز گلناری» یکی از همین افراد است که ماهانه ۷۰۰ هزار تومان از مبلغ پس انداز خود را به امر خدا پسندانه صدقه دادن به نیازمندان اختصاص می‌دهد.

این نیکوکار در سال گذشته در مجموع ۸ میلیون و پانصد هزار تومان صدقه داده است.

وی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس، درباره پرداخت روزانه صدقه این چنین می‌گوید:

خانه دار هستم و همسرم حسابدار یک شرکت است و ساکن تهران هستیم. دو فرزند دارم که ازدواج کرده‌اند.

من افراد نیازمند را به خوبی نمی‌شناسم و صدقات خود را به کمیته امداد امام خمینی(ره) پرداخت می‌کنم تا آنها به دست نیازمندان برسانند.

*روزانه بین ۱۰ هزار تا ۵۰ هزار تومان صدقه می‌دهم

وی در ادامه می‌گوید: بنده دوست دارم هرچه که به دست می‌آورم به نیازمندان بدهم. روزانه حداقل ۱۰ هزارتومان تا برخی اوقات ۲۰ یا حتی ۵۰ هزارتومان صدقه می‌دهم؛ البته این در کنار صدقاتی است که همسرم می‌پردازد.

در ماه بین ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزارتومان صدقه پرداخت می‌کنم و این صدقات را از مبلغ ماهانه‌ای که از همسرم دریافت می‌کنم، می‌پردازم.

دادن صدقه برایم بسیار شیرین است و هیچ وقت دادن صدقات باعث کاهش دارایی‌مان نشده است بلکه برکات زیادی دارد.

*صدقه دادن لذت بخش است

این بانوی خانه‌دار ادامه می‌دهد: من به جای اینکه چیزی برای خودم بخرم و از آن لذت ببرم، صدقه می‌دهم و این کار برایم بسیار لذت بخش است. هروقت صدقه می‌دهم انرژی می‌گیرم تا اینکه برای خودم بخواهم خریدی انجام دهم و از آن لذت ببرم.

*دختر خانمی را ۱۵ سال است تحت حمایت قرار داده‌ام

گلناری یادآور می‌شود: در کنار صدقه دادن مدت ۱۵ سال دختری را در تهران که الان ۲۸ ساله است، تحت حمایت خود قرار داده‌ام و ماهانه مبلغ صد هزارتومان برای آن پرداخت می‌کنم؛ البته در کنار پرداخت این مبلغ در ایام سال نو و ماه مبارک رمضان نیز به این فرد کمک‌های دیگری نیز می‌کنم. من تنها یکبار و آن هم ۱۵سال پیش او را دیده‌ام.

وی می‌افزاید: پرداخت صدقه کار من نیست بلکه می‌توان گفت این کار به دست خداوند صورت می‌گیرد و بسیار لذت بخش است.

انتهای پیام/

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.