شهردار نسیم شهر:

نیمی از جمعیت نسیم شهر در بافت‌های فرسوده ساکن می باشند/ رفع مشکلات ارائه تسهیلات در دستور کار قرار دارد

شهردار نسیم شهر گفت: درحال حاضر نیمی از جمعیت نسیم شهر در بافت‌های فرسوده و سکونتگاه‌های غیررسمی ساکن می باشند که همین امر لزوم بازآفرینی این بافت‌ها را تشدید می کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، عباس شوندی شهردار نسیم شهر در رابطه با اهمت بازآفرینی بافت‌های فرسوده سطح شهر، عنوان داشت: درحال حاضر در حدود ۱۰۰ هزار نفر در بافت‌های فرسوده و سکونتگاه‌های غیررسمی نسیم شهر ساکن می باشند.

وی در ادامه باتاکید بر وجود اهتمام جدی برای بازآفرینی این سکونتگاه‌ها در نسیم شهر، گفت: باتوجه به عکس هوایی تهیه شده از محدوده بافت شهری، محدوده بافت فرسوده در نسیم شهر ۲۸۴ هکتار و محدوده بافت سکونتگاه غیررسمی در این شهر ۲۵۰ هکتار می باشد که بازآفرینی ان در دستور کار مجموعه مدیریت شهری قرار گرفته است.

شوندی در رابطه با مناطقی که بافت‌های فرسوده آن نیازمند بازآفرینی می باشد، تشریح کرد: روستاهای وجه آباد، اسماعیل آباد و  احمدآباد که دارای سکونت بالا و در محدوده مرکز شهر می باشند و همچنین سکونتگاه‌های غیررسمی حریم راه آهن، حاشیه رودخانه و محلات حصارک پایین از جمله مناطق نسیم شهر می باشد که نیازمند بازآفرینی است.
وی همچنین با بیان اینکه جمعیت ساکن در بافت‌های فرسوده نسیم شهر ۵۰ درصد جمعیت این شهر را شامل می شود، اظهار داشت: شهرداری نسیم شهر به منظور جذب اعتبارات و تسهیلات ملی و استانی اقدام به تهیه برنامه مشترک با تمامی ارگان‌های عضو ستاد بازآفرینی کرده است و در همین راستا ۲ هکتار زمین در طرح بازآفرینی شهری در اراضی خاکویی به ارزش ۶۰ میلیارد تومان به اجرا گذاشته می شود.
شهردار نسیم شهر درپایان باتوجه به اینکه دریافت تسهیلات بازآفرینی شهری اوقافی و قولنامه‌ای بودن اراضی و املاک در بافت‌های فرسوده و سکونتگاه‌های غیررسمی نسیم شهر از  مشکلات اصلی بازآفرینی می باشد، افزود: موضوع مذکور در کارگروهی متشکل از چند ارگان مربوطه مطرح شده تا مشکل دریافت تسهیلات رفع گردد.
انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.