نیروی انتظامی در عمران و توسعه کشور سهیم است

شهردار تهران گفت: اگر عمران و توسعه‌ای در کشور صورت می‌گیرد نیروی انتظامی در آن سهیم است و امکان ندارد در جامعه ناایمن توسعه‌ای اتفاق بیفتد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه به نقل از خبرگزاری فارس، محمدعلی افشانی در نشست مشترک شهردار تهران با فرماندهان نیروی انتظامی تهران بزرگ اظهار داشت: امنیت در جامعه بسیار حائز اهمیت است و نقش امنیت در جامعه مانند هوای قابل تنفس برای مردم است.

وی گفت: مردم زمانی که هوای قابل استنشاق و مطبوعی دارند قدر هوا را نمی‌دانند ولی اگر در دود گرفتار شدند و هوای مطبوعی برای آنها نبود، آن موقع قدر هوای خوب را می‌دانند.

شهردار تهران با اشاره به اینکه امنیت زیربنای عمران، آبادانی و توسعه است، گفت: اگر عمران و توسعه در کشور صورت می‌گیرد، نیروی انتظامی در آن نیز سهیم است. امکان ندارد در جامعه‌ای ناامنی وجود داشته باشد و توسعه هم اتفاق بیفتد.

افشانی گفت: وقتی امنیت کشوری خدشه‌دار شود دیگر آن کشور توسعه نخواهد یافت. اهمیت امنیت در تعالیم ما به‌گونه‌ای است که خداوند به شهر امن قسم می‌خورد.

وی افزود: امنیت امروز مدیون فرهنگ ماست و مردم آگاه و فهیم ما خود عامل اصلی امنیت هستند.

شهردار تهران اظهار داشت: نیروهای مسلح مانند نیروی انتظامی، سپاه و بسیج به‌طور مداوم در مرزها و همه نقاط عامل حفظ امنیت هستند و از زحمات آنها تقدیر می‌کنیم.

افشانی اضافه کرد: آنچه در دوران کنونی حائز اهمیت است آن است که پلیس اجتماعی شکل بگیرد و قدرت شما در این است که اعتماد مردم را جلب کنید.

وی خطاب به نیروی انتظامی گفت: صبر و بردباری بهترین ابزار شماست و در مواجهه با مردم و مشکلات بایستی حتماً صبور باشید و هنر شما این است که به هنگام خشم مدارا کنید.

شهردار تهران اظهار داشت: کشوری که این‌همه منابع غنی دارد باید در زمان کنونی زبانزد باشد.

افشانی افزود: سال گذشته در حوادث دیماه کافی بود که نیروی انتظامی صبر پیشه نکند و قطعا فضا فرق می‌کرد.

وی‌ ادامه داد: شهرداری در کنار نیروی انتظامی است و بایستی در کنار هم اقدامات لازم را برای رفع مشکلات انجام دهیم.

شهردار تهران اظهار داشت: یکی از مشکلات شهر تهران اعتیاد و تکدی‌گری است که باید از جامعه ما رخت بربندد.

افشانی درباره بافت فرسوده در شهر تهران گفت: بعضی وقت‌ها شاهد محلاتی هستیم که باور کردنشان مشکل است.

وی گفت: در موضوع آسیب‌های اجتماعی نیز همان‌طور که کنار هم بوده‌ایم، این تعامل باید بیشتر شود تا بتوانیم فضای شهر را از آنچه‌که هست بهتر کنیم.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.