نیازمندی بهارستان به ۶۵۰ تخت بیمارستانی

فرماندار بهارستان با اشاره به اینکه این شهرستان در حوزه های آموزشی،‌ورزشی و درمانی با استاندارها فاصله زیادی دارد گفت: بهارستان به ۶۵۰ تخت بیمارستانی نیازمند است.

به گزارش بهارستانههادی تمهیدی عصر سه شنبه در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی جنوب غرب و غرب استان تهران که با حضور اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور، انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران، حشمت الله عسگری معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران و فرمانداران شهرستان‌های شهریار، ملارد، قدس، اسلامشهر، بهارستان، ملارد و رباط کریم برگزار شد، اظهار داشت: شهرستان بهارستان در همسایگی رباط کریم شهریار و اسلامشهر است و بر اساس آمار سرشماری سال ۹۵ تعداد ۵۳۶ هزار نفر جمعیت دارد که بر اساس آمارهایی که دستگاه‌های خدماتی ارائه می‌کنند پیش بینی جمعیت ۶۵۰ هزار نفری برای بهارستان می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بهارستان پرتراکم ترین شهرستان کشور در محدوده ۶۴ کیلومتر مربعی و با جمعیت ۶۵۰ هزار نفری است گفت: ۹ هزار نفر در هر کیلومتر مربع در حال زندگی هستند و این شهرستان در بین ۳۱ شهرستان کمتر توسعه یافته کشور قرار دارد و به واسطه اینکه وضع، سرانه‌ها با استاندارد فاصله دارد.

تمهیدی بیان داشت: در سال ۹۳ بیمارستان امام حسین با ۹۰ تخت افتتاح شد اما ۶۵۰ هزار نفر جمعیت این شهرستان به ۶۵۰ تخت نیازمند است که این کمبود سبب نارضایتی و اخلال در خدمات پزشکی و درمانی شهرستان شده است.

فرماندار بهارستان بیان داشت: در حوزه آموزش ۵۸ مدرسه کمبود داریم و الان ۱۳۲ مدرسه خدمات ارائه می‌دهند که اگر بخواهیم به حد استاندار برسیم ۱۸۰ مدرسه باید احداث شود و در اختیار دانش آموزان قرار بگیرد.

وی عنوان داشت: در حوزه فضاهای فرهنگی چهار ساختمان فرهنگی بیشتر نداریم و بخشی از ادارات ساختار مستقل ندارند در فرهنگسراها مستقر می‌باشند و باعث محرومیت فرهنگی در سطح شهرستان می‌شوند و سرانه ورزشی با اقدامات و حمایت‌های صورت گرفته به ۱۵ سانتی متر ارتقا یافته است در حالی که استاندارد یک و نیم متر است.

انتهای پیام/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.