نکو: تحقق وعده های روحانی با معجزه امکان پذیر است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: اینکه از دولت روحانی توقع داشته باشیم که در 100 روز همه مشکلات اقتصادی و بیکاری ایران را حل کند درست نیست، دولت نمی تواند در 100 روز کار خارق العاده ای را انجام دهد و این موضوع را هم مردم و هم دولت به خوبی می دانند. […]

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: اینکه از دولت روحانی توقع داشته باشیم که در 100 روز همه مشکلات اقتصادی و بیکاری ایران را حل کند درست نیست، دولت نمی تواند در 100 روز کار خارق العاده ای را انجام دهد و این موضوع را هم مردم و هم دولت به خوبی می دانند.
به گزارش بهارستانه،ابراهیم نکو ادامه داد: روحانی در گزارش 100 روزه ای که از رسانه ملی اعلام کرد به مشکلات اقتصادی، اجتماعی و سیاسی دولت گذشته پرداخت که علت عمده آن سوء مدیریت بود، به هر حال تمامی مواردی که ذکر شد میراثی از دولت نهم و دهم به دولت اعتدال بود.
وی تصریح کرد: انتظار مردم از دولت این است که کاستی و ضعف های حوزه های مختلف از جمله اقتصادی، فرهنگی و دیپلماسی را به حداقل برساند تا تعادل، آرامش و ثباتی در جامعه ایجاد شود.
تحقق وعده های روحانی با معجزه امکان پذیر است
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: برخی از وعده هایی که روحانی داد اگر عملی نشود زیاد دور از ذهن نیست به عنوان مثال روحانی قول صفر شدن نرخ رشد اقتصادی و رند شدن تورم و نرخ بیکاری را داد که تحقق چنین چیزی فقط با معجزه امکان پذیر است.
نکو ادامه داد: روحانی در ارائه گزارش عملکرد 100 روزه خود وعده صفر شدن نرخ رشد اقتصادی تا پایان سال را داده است که تحقق چنین امری با معجزه امکان پذیر است چرا که این امر با قاعده های اقتصادی همخوانی ندارد.
وی گفت: با توجه به دیپلماسی و سیاست خارجی موفق ایران در این 100 روز، شاید بسیاری از مشکلات اقتصادی و اجتماعی ایران به واسطه همین امر حل شود اما توصیه من به دولت روحانی این است که در خصوص وعده و قول دادن بیشتر دقت کنند تا فردا عملکردها زیر سئوال نرود.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: باید به این نکته اشاره کرد که مذاکرات نتایج مثبتی را به دنبال داشت اگر مراحل بعدی نیز بدین شکل باشد شاید معجزه ای برای رفع مشکل رخ دهد.
گزارش 100 روزه روحانی به واقعیت نزدیک بود
نکو با اشاره به اینکه در دولت قبلی برخی از آمارها دور از واقعیت بود، اضافه کرد: گزارش عملکرد 100 روزه روحانی به واقعیت نزدیک تر بود و تقریبا گزارش ها رضایت بخش بود.

وی گفت: روحانی در سخنان خود گفت که امروز وارد خلق حماسه اقتصادی شده ایم و می توانیم به آینده امیدوار باشیم، دولت اگر در رفع مشکلات اقتصادی و اجتماعی مردم جدیت داشته باشد می توان به حل مشکلات امیدوار بود.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: اگر آمار و گزارش های دولت روحانی را با دولت احمدی نژاد مقایسه کنیم مشاهده خواهیم کرد گزارش و ارائه آمارها دولت اعتدال منطقی تر است.
نکو با اشاره به ادعا دولت احمدی نژاد برای ایجاد 7 میلیون شغل و رد شدن این ادعا از سوی ربیعی وزیر کار، ادامه داد: درست است که ارائه آمار واقعی بیکاری و اشتغال در جامعه نگران کننده است اما همین امر برای رفع مشکل مفید و موثر خواهد بود.

منبع:شفاف نیوز

/پایان خبر/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.