نوروزی: یک سوم ورزشکاران اعزامی به اندونزی تست دوپینگ داده‌اند

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی گفت: تقریبا معاینات پزشکی همه تیم‌های اعزامی به بازی‌های آسیایی انجام شده و مشکل حادی نداریم.

به گزارش بهارستانه به نقل از فارس، غلامرضا نوروزی رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی درباره شرایط کاروان اعزامی ایران به بازی‌های آسیایی و اعزام پزشکان به این مسابقات گفت: کادر پزشکی ۲۲ مرداد به اندونزی اعزام می‌شود.

وی درباره تشکیل پرونده پزشکی برای ورزشکاران اعزامی به اندونزی، عنوان کرد: تقریبا معاینات پزشکی همه تیم‌های شرکت‌کننده در بازی‌های آسیایی انجام شده است. خدا را شکر مشکل حادی نداشتیم. یکی دو ورزشکار بودند که پیگیری کارهایشان را انجام دادیم و منعی برای اعزام نداشتند.

نوروزی در پاسخ به این سوال که حدود ۳۸۰ ورزشکار به بازی‌های آسیایی اعزام می‌شوند، شما چه تعداد تست دوپینگ گرفته‌اید، تصریح کرد:از آنهایی که حساس‌تر بود تست گرفتیم و در واقع می‌توان گفت از یک سوم ورزشکاران اعزامی به بازی‌های آسیایی اندونزی تست دوپینگ گرفته شد و همه آنها منفی بود. مسئولان برگزاری بازی‌ها و شورای المپیک آسیا نیز در این خصوص برنامه‌هایی دارند و ما با آنها هماهنگ هستیم. حتی قرار بود یکی از همکاران ما هم به این تیم ملحق شود که به دلیل همراهی با کادر پزشکی ایران، از کادر شورای المپیک آسیا انصراف داد.

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر اینکه کادر پزشکی به چه صورت تقسیم می‌شوند، یادآور شد: ۴ نفر از کادر به پالمبانگ می‌روند، یک نفر همراه دوچرخه‌سواری خواهد بود و بقیه نیز راهی جاکارتا می‌شوند. ۴-۵ رشته مثال والیبال، کشتی، وزنه‌برداری، تکواندو پزشکان خود را خواهند داشت. البته ما هم کمک می‌کنیم اما آنها کادر خود را خواهند داشت.

رئیس کمیته پزشکی در پایان گفت: شرایط آب و هوایی اندونزی گرم است. از نظر بهداشتی باید توجه بیشتری کنیم. البته ما تمهیدات لازم را برای ورزشکاران اعزامی در نظر گرفته‌ایم.

هجدهمین دوره بازی‌های آسیایی به طور رسمی از ۲۷ مرداد در پالمبانگ و جاکارتا آغاز می‌شود.

انتهای پیام/

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.