نمایندگان ادارات بهارستان از واحدهای تهیه و تولید مواد غذایی بازدید کردند/ یک تن مواد غذایی فاسد در بهارستان معدوم شد

در طرح بازرسی نمایندگان ادارات شهرستان بهارستان از واحدهای تهیه و تولید مواد غذایی در حدود یک تن مواد غذایی فاسد معدوم شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، برخی از واحدهای صنفی نظیر نانوایی‌ها، مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و رستوران‌ها و فست فودها از نظر بهداشتی و درمانی در جامعه امروز بسیار حائز اهمیت می باشند و کیفیت فعالیت و رعایت استاندادهای بهداشتی در این مراکز می بایست به صورت مداوم مورد بررسی قرار بگیرد.

گفتنی است که به همین منظور و در ادامه طرح‌های بازرسی از واحدهای صنفی مختلف در سطح شهرستان بهارستان، گشت مشترکی از ادارات و دستگاه‌های بهارستان از واحدهای صنفی متخلف در سطح شهرستان بازدید و بازرسی کردند.

این گشت مشترک با حضور بازرسان بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان، بازرسان بخشداری‌های بوستان و گلستان، نمایندگان اداره صنعت، معدن و تجارت بهارستان و همچنین نیروهای اداره تعزیرات شهرستان برگزار گردید.

بنابر این گزارش در طول این گشت وضعیت بهداشتی و کیفیت فعالیت کارگاه‌های تولید رشته فالوده، واحدهای صنفی نانوایی و رستوران‌های سطح شهرستان بهارستان مورد بازرسی قرار گرفتند، تا از انجام هرگونه تخلف بهداشتی در بهارستان جلوگیری شود.

این طرح با هدف حفظ و ارتقاء بهداشت و ایمنی مواد غذایی در سطح شهرستان بهارستان برگزار گردید که در طول این بازرسی‌ها از ۳ واحد کارگاه تولید رشته فالوده، ۵ واحد نانوایی و همچنین ۵ رستوران بازرسی به عمل آمد و مقدار حدود یک تن مواد غذایی فاسد و غیرقابل مصرف معدوم گردید.

درپایان لازم به ذکر است که متخلفین شناسایی شده در طول این بازدیدها با تشکیل پرونده و ثبت تخلف جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قانونی ذیصلاح ارجاع شدند، تا گامی دیگر در جهت جلوگیری از فعالیت‌های غیربهداشتی و پیشگیری از ایجاد خطر برای سلامت شهروندان بهارستان برداشته شود.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.