نماینده لبنانی: از ایران برای ارسال سوخت تشکر می‌کنیم

یکی از نمایندگان پارلمان لبنان با اشاره به اینکه در شرایط بحرانی این کشور، کشورهای عربی حوزه خلیج فارس کجا هستند تاکید کرد، باید از همه کسانی که سوخت ایران را به لبنان رساندند، قدردانی کنیم.

به گزارش بهارستانه، «سزار معلوف»  نماینده پارلمان لبنان طی اظهاراتی درباره واردات نخستین محموله‌های سوخت ایران به لبنان اظهار داشت که ایران کشور دوست ماست و همه مردم باید از کسانی که سوخت ایران را به لبنان رساندند، تشکر کنند.

وی تاکید کرد که ما از ورود سوخت ایران  که ناشی از منطق اخلاقی و بشردوستانه و با هدف کاهش رنج و درد ملت لبنان است استقبال می‌کنیم. در غیاب دولت، کرامت انسانی در کشور بی ارزش شده و نمی‌توان درباره حاکمیت و غیرحاکمیت صحبت کرد. ما درون یک مزرعه قرار داریم و هرگونه مداخله بین‌المللی و لبنان به معنای نقض حاکمیت است.

این نماینده لبنانی طی یک مصاحبه تلویزیونی تصریح کرد، اکنون کشورهای حوزه خلیج فارس کجا هستند؟ آیا آنها نمی‌توانستند برای لبنان سوخت ارسال کنند؟ آیا کسی مانع آنها شده بود؟ آیا در صورتی که آنها سوخت به لبنان صادر می‌کردند ما تحت تحریم‌ها قرار می‌گرفتیم?

به گزارش وبسایت النشره ، سزار معلوف با تاکید بر اینکه دوست هنگام مشکلات  خود را نشان می‌دهد، گفت، ما چه جایگزینی برای نه گفتن به سوخت ایران داریم؟ معیار ما شرافت ملت لبنان است. ایران دشمن لبنان نیست و ما دو سفارتخانه در کشور یکدیگر داریم و هیچ کس اجازه ندارد دوست و دشمنان لبنان را طبقه‌بندی کند. تنها دشمن لبنان، اسرائیل است.

انتهای پیام/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.