سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهارستان:

نمایشگاه خوشنویسی در نسیم شهر درحال برگزاری است/ هنر خوشنویسی بافرهنگ ارزشی و ادبیات ما درآمیخته است

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهارستان گفت: نمایشگاه خوشنویسی به جهت نشان دادن جایگاه والا و با ارزش این هنر در بخش بوستان شهرستان بهارستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، غلامرضا آبکار سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهارستان با اشاره به برگزاری نمایشگاه خوشنویسی در بهارستان، اظهار داشت: این نمایشگاه از آثار خوشنویسی هنرمندان خوشنویس شهرستان به مناسبت هفته دولت توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهارستان و در محل سالن مجتمع فرهنگی هنری قلم درحال برگزاری می باشد.

وی در ادامه باتاکید بر ارزش و اهمیت هنر خوشنویسی در فرهنگ ایران و اسلام، تبیین کرد: بدون شک یکی از ارزشمندترین هنرها، هنر خوشنویسی می باشد که همواره با فرهنگ ارزشی و قرآنی و همچنین ادبیات ما درآمیخته است.

آبکار همچنین از تلاش مسئول انجمن خوشنویسی شهرستان بهارستان برای برگزاری این نمایشگاه قدردانی نمود و اذعان داشت: برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی تاثیر به سزایی در آشنایی شهروندان با هنر و فرهنگ اصیل ایرانی دارد و می تواند قشر نوجوان و جوان را به هنرهایی نظیر خوشنویسی علاقه‌مند کند.

وی در رابطه با اهداف برگزاری نمایشگاه خوشنویسی در شهرستان بهارستان، تشریح کرد: هدف از برگزاری چنین نمایشگاهی نشان دادن جایگاه والای هنر خوشنویسی، معرفی هنرمندان خوش ذوق و با استعداد شهرستان و همچنین حمایت از آنان می باشد.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهارستان درپایان با ابراز رضایت از نحوه برگزاری این نمایشگاه، افزود: بدون شک برگزاری مجدد نمایشگاه‌های این چنینی برای هنر خوشنویسی و دیگر هنرها باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد.

درپایان لازم به ذکر است که در این نمایشگاه بیش از ٣٠ اثر خوشنویسی از هنرمندانی نظیر علی یعقوبی‌مهر و محرمعلی کرمی در قالب تذهیب، شکسته نستعلیق و نقاشی خط به نمایش گذاشته شد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.