امام جمعه بخش گلستان:

نماز را سفره رنگین پروردگار متعال است

امام جمعه بخش گلستان گفت: بدون تردید یکی از برکات نماز آثار اجتماعی و اتحاد می باشد که باید به این امر توجه کافی صورت بگیرد‌.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، حجت الاسلام والمسلمین محمود نورپور امام جمعه بخش گلستان نماز را سفره رنگین پروردگار متعال، مدرسه اخلاص و سخاوت دانست و عنوان داشت: نماز هم مانند وضو و پاک بودن اعضای بدن درس طهارت ظاهری می دهد و هم مانند توبه و خشوع و تواضع در برابر حق تعالی درس طهارت معنوی می دهد.

وی در ادامه با بیان اینکه هیچ واجبی و هیچ عبادتی هم‌طراز نماز نمی باشد، تصریح کرد: یکی از برکات نماز آثار اجتماعی و اتحاد می باشد که آیه “ایاک نعبد و ایاک نستعین ” که در نماز خوانده می شود نظیر همین امر می باشد.

حجت الاسلام والمسلمین نورپور باتاکید بر اینکه آخرین وصیت همه انبیا و اولیاء الهی نماز بوده است، اذعان داشت: از جمله این موارد می توان به وصیت پیامبر اسلام (ص) در آخرین ساعات عمر شریفش و وصیت امام صادق (ع) که فرمود شفاعت ما به کسی که نماز را سبک بشمارد نخواهد رسید، اشاره کرد.

وی همچنین به اهمیت داشان حدیث نفس در نماز اشاره کرد و گفت: می بایست با همه خضوع و خشوع در نماز خود را در مقابل عظمت لایتناهی خداوند سبحان دید و با همه وجود حق نماز را ادا کرد تا این فریضه اللهی به بهترین شکل ممکن انجام شود.

امام جمعه بخش گلستان درپایان باتوجه به اینکه ادارات و دستگاه‌ها نیز بابد به نماز توجه ویژه و کافی داشته باشند، خاطرنشان کرد: در نظام اسلامی نماز باید همواره در اولویت تمامی ادارات و دستگاه‌ها باشد و کارمندان و پرسنل باید نسبت به این فریضه عنایت کافی داشته باشند.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.