نظر برژینسکی درباره سودای پامپئو برای ریاست جمهوری

پسر برژینسکی معتقد است پامپئو با فرصت طلبی در اندیشه رسیدن به ریاست جمهوری آمریکاست.

به گزارش خبری بهارستانه،مارک برژینسکی پسر زبیگنی برژینسکی از دیپلمات‌های معروف آمریکا اخیراً در مصاحبه با رادیو و تلویزیون مرکزی چین گفت، اکنون در صحنه سیاسی آمریکا، فرصت طلبان تصمیم گیری می کنند، ولی کارشناسان فرصتی برای بیان نظر و تصمیم گیری ندارند. از میان فرصت طلبان، پامپئو از همه معروف تر است.

پامپئو به عنوان دیپلمات ارشد آمریکا در طول دو سال فعالیت خود تا کنون هیچ نقش مثبتی ایفا نکرده و فردی چند چهره نشان داده است. همراه با شیوع جدی ویروس کرونا، او ضمن فرافکنی و انداختن مسوولیت بر دوش دیگران و تخریب همکاری ها، هیچ گاه به امنیت مردم اهمیت نداده است.

همراه با اعتراضات و تظاهرات ضد نژادپرستی، او تبدیل به فردی ناشنوا و گنگ شد و اجرای یک استاندارد دوگانه را در پیش گرفت.

همراه با نارضایتی مردم نسبت به بحران اجتماعی، او گستاخانه با قدرت نمایی در برابر چین، دست به منحرف کردن مناقشات داخلی زد تا آرا را به نفع گروه خود کند. او همراه با رئیسش، متخصص چاپلوسی است و کاخ سفید را صحنه ای برای نمایش دادن رئیس جمهوری آمریکا تبدیل کرده است. برای دفاع از منافع خود، ارگان های نظارت و بازرسی را که در حال بررسی کارهای غیرقانونی او بوده اند تحت فشار قرار داد و مانع کار آنان شد. او برای رسیدن به قدرت به روشنی در ماموریت دیپلماتیک، چهره کشور و منافع مردم را زیر پا گذاشته است.

او با وجود آنکه در طول یک سال گذشته همواره هدف خود برای رسیدن به ریاست جمهوری آمریکا را پنهان کرده، دیگر نمی تواند چنین قصدی را کتمان کند. ماه گذشته، او برای سخنرانی به آیووا سفر کرد؛ ایالتی که کمتر گذر وزیر خارجه آمریکا به آن می افتد ولی نامزدهای ریاست جمهوری حتما به آنجا خواهند رفت. او همراه با همسرش نه تنها دست به جلب حمایت رای دهندگان زده بلکه از سال ۲۰۱۸ میلادی با استفاده از بودجه دولت و با برگزاری ضیافت شام، نمایندگان محافل بازرگانی، رسانه ها را به خود نزدیک کرده و با استفاده از بودجه فدرال تلاش می کند با جلب نظر حامیان بیشتر، راه رسیدن به ریاست جمهوری را هموار کند.

تاریخ همچنان پیش می رود اما اگر سیاست آمریکا درباره چین توسط جاه طلبان سیاسی مثل پامپئو تنظیم شود، مردم آمریکا هزینه سنگینی خواهند پرداخت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.