نشست کمیته فنی بیماری سل در بهارستان برگزار گردید

نشست کمیته فنی بیماری سل با حضور مسئولین شهرستانی در شهرستان بهارستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، نشست کمیته فنی بیماری سل با حضور دانوش دمیریان مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان، معاونین بهداشت و غذا و دارو، رئیس و مسئولین بیمارستان امام حسین (ع) شهرک سبزدشت، کارشناسان مسئول و کارشناسان مرکز بهداشت و جمعی دیگر از مسئولین شهرستانی در بهارستان برگزار گردید.

دمیریان در این نشست با اشاره به وضعیت بروز بیماری سل در کشور و سطح دانشگاه علوم پزشکی ایران توضیحاتی در این خصوص به حاضرین در نشست ارائه داد و بر اهمیت رسیدگی به این بیماری تاکید کرد.

وی در ادامه به طرح موضوع بیماریابی سل در شورای مدیران معاونت بهداشتی دانشگاه اشاره کرد و گفت: بیماران دارای سرفه مزمن در کلیه واحدهای بهداشتی اعم از بهداشت خانواده، حرفه‌ای و محیط، بخش‌های سرپایی و بستری بیمارستان می بایست شناسایی شوند.

در ادامه این نشست سلیمانی‌جوان باتاکید بر لزوم کشف بیماران مسلول در سطح جامعه، عنوان داشت: می بایست هماهنگی‌های لازم با سایر مراکز اقامتی، مراکز تجمعی و بخش خصوصی در این راستا و به جهت انجام هرچه بهتر امور صورت بگیرد.

همچنین در طول نشست مذکور، کارشناس سل شبکه بهداشت و درمان بهارستان مطالبی در رابطه با شاخص‌های برنامه سل در سطح شهرستان بهارستان و روند بیماریابی در طول ۴ سال گذشته ارائه کرد.

درپایان لازم به ذکر است که خدمات تشخیصی و درمان سل در سطح مراکز سلامت و بیمارستان شهرستان به صورت رایگان ارائه می شود و عموم مردم در صورت دارا بودن سرفه‌های ۲ هفته یا بیشتر می توانند از خدمات رایگان در بهارستان بهره‌مند گردند.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.