نشست کمیته درون بخشی پویش ملی در بهارستان برگزار گردید

نشست کمیته درون بخشی پویش ملی تغذیه سالم با حضور مسئولین شهرستانی در شهرستان بهارستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، نشست کمیته درون بخشی پویش ملی تغذیه سالم به مناسبت فرا رسیدن هفته پویش ملی تغذیه سالم با شعار «از امروز با تغذیه سالم برای فردایی با سلامتی شروع کنیم» در محل شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان برگزار گردید.

گفتنی است که نشست مذکور با هدف کاهش مصرف قند، نمک و چربی صبح امروز با حضور المیرا سلیمانی‌جوان معاون بهداشتی و رئیس مرکز بهداشت بهارستان، محمدلو مسئول بهداشت خانواده شبک بهداشت و درمان شهرستان و جمعی دیگر از کارشناسان ستادی این مرکز برگزار شد.

در این نشست سیدی کارشناس تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان نکات و مطالب مفیدی پیرامون مضرات قند، نمک، چربی و ارتباط آن با شیوع بیماری‌های غیرواگیر به حاضرین در جلسه آموزش داد.

وی در ادامه با اشاره به درصد بالای مرگ و میر ناشی از بیماری‌های غیرواگیر در سطح کشور، عنوان داشت: بدون تردید افزایش سطح آگاهی شهروندان در رابطه با مضرات مصرف موادی نظیر قند، نمک و چربی می تواند تاثیر به سزایی در کاهش آمار بالای مرگ و میر ناشی از تغذیه ناسالم داشته باشد.

سیدی همچنین با بیان شرح انتظارات از واحدهای مرتبط در راستای اجرای این برنامه ملی در سطح شهرستان، تبیین کرد: انجام درست وظایف توسط واحدها و ادارات مرتبط و همچنین وجود همکاری‌های لازم در راستای اجرای طرح از اهمیت بالایی برخوردار می باشد و توجه مسئولین امر را طلب می کند.

لازم به ذکر است که درپایان نشست کمیته درون بخشی پویش ملی تغذیه سالم، به سئوالات حاضرین در جلسه پیرامون موضوعات مطرح شده پاسخ داده شد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.