نشست کمیته اضطراری بیماری‌های منتقله از آب و غذا در بهارستان برگزار شد

نشست کمیته اضطراری بیماری‌های منتقله از آب و غذا با حضور مسئولان و کارشناسان شهرستانی در شهرستان بهارستان برگزار گردید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، نشست کمیته اضطراری بیماری‌های منتقله از آب و غذا صبح امروز به ریاست سلیمانی‌جوان معاون بهداشتی و رئیس مرکز بهداشت شبکه بهداشت و درمان بهارستان به منظور پیش بینی اقدامات لازم پیرامون جلوگیری از انتقال بیماری‌های منتقله از آب و غذا در شهرستان بهارستان برگزار گردید.

گفتنی است که این نشست به دلیل افزایش ورود مسافرین عراقی در ماه‌های اخیر به کشور و همچنین در راستای ایجاد آمادگی شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان در برابر بیماری‌های منتقله از آب و غذا با اولویت سه سندرم اسهال حاد آبکی، اسهال خونی، مسمومیت غذایی و بویژهوبای یا همان التور برگزار شد.

سلیمانی‌جوان در این نشست با اشاره به هدف تشکیل کمیته مذکور، بیان داشت: باتوجه به بروز همه گیری اسهال حاد در کشور عراق و افزایش ورود مسافرین عراقی در ماه‌های اخیر باید اقدامات لازم در خصوص جلوگیری از شیوع این بیماری در سطح شهرستان صورت بگیرد.

وی در ادامه بر لزوم تشدید بیماری‌های منتقله از آب و غذا تاکید کرد و عنوان داشت: می بایست تمامی اقدامات پیش بینی شده بر طبق برنامه‌ریزی و دقیق در سطح شهرستان بهارستان اجرایی شود، تا از شیوع چنین بیماری‌هایی در بین شهروندان جلوگیری به عمل آید.

در ادامه نشست کمیته اضطراری بیماری‌های منتقله از آب و غذا، دشتبانی کارشناس مسئول واحد پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های شبکه بهداشت و درمان بهارستان، فعالیت‌ها و اقدامات لازم که توسط واحد پیشگیری و مبارزه با بیماری‌ها در راستای کنترل بیماری‌های اسهالی صورت می گیرد مطالبی را بیان کرد.

لازم به ذکر است که درپایان این نشست، کارشناس برنامه التور انتظارات از واحدهای ستادی را ارائه کرد و به سئوالات حاضرین در جلسه پیرامون موضوعات مطرح شده پاسخ داده شد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.