نشست کارگروه مطالعه برای اولین بار در بهارستان برگزار شد

نشست کارگروه مطالعه برای اولین بار با حضور مسئولین شهرستانی در شهرستان بهارستان برگزار گردید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، نشست کارگروه مطالعه برای نخستین بار با حضور غلامرضا آبکار رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهارستان، داداشی رئیس کتابخانه‌های عمومی شهرستان، رضازاده رئیس شورای اسلامی نسیم شهر، بیگدلی رئیس شورای اسلامی شهرگلستان، چراغی نماینده آموزش و پرورش ناحیه ۲، محسن‌زاده مشاور فرهنگی رسانه‌ای شورای شهرستان، زارعی عضو هیئت رئیسه شورای بهارستان و جمعی دیگر از مسئولین شهرستانی در مجتمع فرهنگی و هنری الهیه برگزار گردید.

بنابر این گزارش، نشست مذکور با رویکرد افزایش سرانه مطالعه در منطقه، برنامه‌های مطالعاتی در حوزه‌های مختلف کتاب و کتابخوانی و چگونگی تشویق و ترغیب افکار عمومی در راستای توجه به این امر مهم برگزار شد.

رئیس کتابخانه‌های عمومی شهرستان بهارستان در این نشست باتاکید بر روند فعالیت کتابخانه‌ها در شهرستان، بیان داشت: برگزاری همایش‌های خانواده، ثبت نام و کلاس‌های آموزشی صد در صد رایگان در کتابخانه‌ها از جمله این اقدامات می باشد اما هنوز به آن سطح مورد انتظار از مطالعه نرسیده‌ایم.

در ادامه نشست مذکور اعضا این کارگروه هر یک راهکارهایی را در راستای رفع این معضل اجتماعی بیان نمودند.

آبکار در طول این نشست باتاکید بر اهمیت ترقیب و تشویق جامعه به مطالعه، بیان داشت: بدون تردید جاذبه یک کتاب یا مطالب آن در ذهن آدم می ماند و با شروع مطالعه انسان به مرور به ادامه این روند ترقیب می شود.

وی در ادامه با بیان روش‌های افزایش سرانه مطالعه در سطح شهرستان، گفت: ما می بایست دو روش را در پیش بگیریم، نخست سرانه کتاب و کتابخوانی در شهرستان و دوم آسیب شناسی موضوع و باید فرم‌هایی جامع تهیه و در کتابخانه‌ها، مراکز فزهنگی و هنری، مدارس شهرستان و همچنین در مراسم‌های مذهبی، دینی مانند نماز جمعه و جماعات و مکان‌های عمومی توزیع کنیم تا شناخت میزان آشنایی مردم با مقوله کتابخانه و کتابخوانی و با ذائقه و شرایط مالی مردم آشنا شویم و پس از بررسی‌های لازم برای رفع آن تلاش کنیم.

لازم به ذکر است که درپایان نشست کارگروه مطالعه به سئوالات حاضرین در جلسه پیرامون موضوعات مطرح شده، پاسخ داده شد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.