نشست کارگروه شهرستانی سلامت و امنیت غذا در بهارستان برگزار شد

نشست کارگروه شهرستانی سلامت و امنیت غذا با حضور مسئولان در شهرستان بهارستان برگزار گردید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، دومین نشست کارگروه شهرستانی سلامت و امنیت غذا در سال جاری به ریاست حبیب موسوی معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری شهرستان بهارستان و با حضور دانوش دمیریان مدیر شبکه بهداشت و درمان بهارستان، آکار رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان، طاهرخانی بخشدار بخش گلستان و جمعی دیگر از رؤسای ادارات شهرستاندر محل سالن پیامبر اعظم (ص) فرمانداری بهارستان برگزار گردید.

گفتنی است که این جلسه تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آغاز شد و در ادامه معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری شهرستان بهارستان باتاکید بر اهمیت گرامیداشت مراسم ارتحال امام خمینی (ره) و همچنین اهمیت این ایام، بیان داشت: این روزها از اهمیت بسزایی برخوردار می باشند و نباید نسبت به آن‌ها بی‌توجه بود.

در ادامه این نشست، رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان در رابطه با موضوع تشکیل مجمع ملی سلامت، اذعان داشت: باید در شهرستان بهارستان به این موضوع به شکل ویژه توجه شود.

وی همچنین با بیان اینکه سلامتی در گذشته فقط سلامتی جسمی بود، تبیین کرد: در تعاریف امروزی سلامتی به معنای تامین رفاه کامل جسمی، روحی و روانی و معنوی ایجاد می شود و این سلامتی صرفاً توسط یک واحد ایجاد نمی شود و بقیه ارگان‌ها نیز می بایست همسو با شبکه بهداشت و درمان در راستای ایجاد سلامتی در جامعه، مشارکت داشته باشند.

دمیریان درپایان سخنان خود در خصوص مجمع ملی سلامت، اهداف، اعضا و وظایف آن‌ها به طور کامل مطالبی را به حاضرین در جلسه بیان کرد و جزئیات این طرح را توضیح داد.

درپایان این نشست، دشتبانی کارشناس مسئول واحد پیشگیری و مبارزه با بیماری‌ها در رابطه با  بیماری تب کریمه –کنگو، وضعیت بیماری در ایران، راه‌های انتقال بیماری، پیشگیری از آن و انتظارات از سایر ادارات در جهت پیشگیری و کنترل این بیماری  نکاتی را ارائه کرد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.