نشست کارگروه سلامت و امنیت غذا در بهارستان برگزار گردید

نشست کارگروه شهرستانی سلامت و امنیت غذا با حضور مسئولین شهرستانی در بهارستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، نشست کارگروه شهرستانی سلامت و امنیت غذا با حضور دانوش دمیریان مدیر شبکه بهداشت و درمان بهارستان، سلیمانی‌جوان رئیس مرکز بهداشت شهرستان و جمعی دیگر از رؤسا و رابطین سلامت ادارات شهرستانی صبح امروز در محل فرمانداری شهرستان بهارستان برگزار گردید.

دمیریان در این نشست باتاکید بر اهمیت بیماری‌های غیرواگیر و برنامه‌های پیشگیرانه وزارت بهداشت، بیان داشت: درحال حاضر اجرای برنامه عملیاتی سلامت کارکنان ادارات دولتی در دستور کار ادارات بهارستان قرار گرفته است.

وی در ادامه با اشاره به وظایف رؤسای ادارت شهرستان، تصریح کرد: رؤسای ادارات در این طرح وظیفه دارند نسبت به بررسی وضعیت جسمی، روحی، روانی و اجتماعی کارکنان ادارات تحت پوشش خود، ارزیابی‌های لازم را به صورت سالیانه انجام داده و به دبیر برنامه سلامت کارکنان بهارستان واقع در شبکه بهداشت و درمان ارسال نمایند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان با بیان اینکه در سال ۹۴ علت مرگ و میر در ایران  ۷۶%  ناشی از بیماری‌های غیرواگیر بوده است، گفت: از بین این آمار بالغ بر ۱۳/۴۴ مربوط به بیماری‌های قلبی بوده است که ۳۱ درصد از آن مربوط به سکته قلبی، ۱۶ % ناشی از سرطان‌ها و ۹% آمار سوانح و حوادث در کشور را شامل می شود.

وی درپایان باتوجه به اهمیت اجرای طرح مذکور در سطح شهرستان بهارستان، خاطرنشان کرد: برنامه عملیاتی سلامت کلیه کارکنان و ادارات باید تا پایان دی ماه سال جاری به شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسال گردد.

در ادامه این نشست مریم دشتبانی کارشناس مسئول واحد پیشگیری و مبارزه با بیماری‌ها و محمدلو کارشناس مسئول واحد بهداشت خانواده شبکه بهداشت و درمان نکاتی را در رابطه با برنامه سلامت کارکنان و برنامه ایران اکو به حاضرین در جلسه ارائه کردند.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.