نشست نقد کتاب «آناهید ملکه سایه‌ها» در بهارستان برگزار گردید

نشست نقد کتاب «آناهید ملکه سایه‌ها» با حضور مسئولین شهرستانی و اهالی فرهنگ در بخش گلستان شهرستان بهارستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، نشست نقد کتاب توسط ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی و کتابخانه‌های عمومی شهرستان بهارستان به مناسبت هفته فرهنگ صبح امروز در محل سالن بحران شهرداری شهرگلستان با حضور اهالی فرهنگ برگزار برگزار گردید.

گفتنی است که در طول این نشست، نقد کتاب «آناهید ملکه سایه‌ها» با حضور جمال‌الدین اکرمی نویسنده کتاب، مصطفی خرامان منتقد کتاب، غلامرضا آبکار سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهارستان، مژگان داداشی رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان و جمعی از علاقه‌مندان و نویسندگان بهارستانی صورت گرفت.

آبکار در این نشست باتاکید بر اهداف نقد کتب مختلف و برپایی جلسات نقد، عنوان داشت: هدف از برپایی جلسات نقد کتاب، ترغیب افراد مختلف به سوی مطالعه می باشد، چراکه برپایی اینگونه جلسات می تواند نقش اساسی و مهمی در راستای نهادینه کردن فرهنگ مطالعه در جامعه داشته باشد.

در ادامه نشست مذکور، اکرمی پیرامون محتوا و اهداف نگارش کتاب «آناهید ملکه سایه‌ها» گفت: در این رمان می خواستم زن را به عنوان نماد مقاومت در کنار همسرش به نمایش بگذارم و همچنین از نبوغ نظامی «شاپور اول ساسانی» صحبت کنم.

وی همچنین با ابراز امیدواری نسبت به جلب رضایت مخاطبان این کتاب، تصریح کرد: بنده به شخصه این رمان را خیلی دوست دارم و از منابع مختلفی نظیر برای نگارش آن، شاهنامه استفاده کرده و سعی کردم نوجوانان را با تاریخ این دوره از سرزمینمان بیشتر آشنا نماییم.

خرامان نیز به عنوان منتقد این کتاب با اشاره به لزوم برپایی جلسات نقد کتاب، تبیین کرد: برپایی نشست‌های نقد کتاب با حضور نویسندگان آثار باعث می شود تا نویسندگان از نزدیک با نقدهای وارد شده به آثارشان برخورد کرده و همین اتفاق سبب خواهد شد تا آن‌ها در نگارش آثار بعدی خود پخته‌تر شوند.

گفتنی است که کتاب «آناهید ملکه سایه‌ها» رمانی تاریخی درباره شاپور اول ساسانی می باشد که سه امپراطور رومی را شکست می دهد و همیشه درگیر جنگ بوده است؛ آناهید که عشق او می باشد، ‌‌مجبور است در کاخ بماند و با توطئه‌های مختلف و سایه‌های محیط ‌اطرافش مانند موبدها و سران مذهبی بجنگد.

لازم به ذکر است که در پایان این نشست، با اهدای لوح سپاس و هدیه از نوسینده و منقد کتاب مذکور تقدیر و تجلیل صورت گرفت.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.