نشست شورای فرهنگ عمومی در بخش بوستان برگزار گردید

نشست شورای فرهنگ عمومی با حضور مسئولین بهارستانی در بخش بوستان این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، نشست شورای فرهنگ عمومی بخش بوستان با حضور حجت الاسلام والمسلمین احمد محسن‌زاده امام جمعه بخش بوستان، غلامرضا آبکار رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهارستان، عباس شوندی شهردار نسیم شهر و جمعی دیگر از مسئولین شهرستانی در دفتر امام جمعه بخش بوستان برگزار گردید.

حجت الاسلام والمسلمین محسن‌زاده در این نشست با تبریک عید قربان، عنوان داشت: عید به معنی برگشت به اصل، پاکی، فطرت، شادی و نشاط می باشد و در دل عید، احسان نهفته شده است.

وی در ادامه باتاکید بر سنت قربانی کردن گوسفند، تصریح کرد: در حقیقت قربانی کردن در راستای رسیدگی به خانواده، صله ارحام خویشاوندان، محرومین و همچنین نوعی فرهنگ‌سازی و بومی سازی عید قربان در جامعه به شمار می رود.

امام جمعه بخش بوستان در رابطه با اقدامات مورد نیاز برای اعیاد در جامعه، گفت: انجام کارهای عمرانی، تبلیغات میدانی اعیاد و استفاده از سخنان امامین انقلاب باعث طراوت و معنویت جامعه می شود که نیازمند توجه بیشتر مسئولین به ویژه در این ایام می باشد.

وی همچنین با بیان اینکه اسلام دینی برای همه شئوون اجتماعی و سیاسی است، بیان داشت: حج نیز در همین جهت و کنگره جهانی سالانه می باشد و مسئله برائت از مشرکین و روح استکبارستیزی را به برکت جمهوری اسلامی در میان مسلمین جاری کرده است.

حجت الاسلام والمسلمین به نزدیکی عید غدیر خم نیز اشاره کرد و اظهار داشت: بدون شک عید غدیر خم، عید ولایت و امامت و روز شکرگزاری مسلمانان می باشد که از اهمیت بالایی نیز برخوردار می باشد.

وی درپایان باتوجه به اینکه امام راحل (ره) عید غدیر را نصب حکومتی می داند، افزود: رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) عید غدیر را عید اکبر می داند چون حکومتی است و باید رفتار و سخنان امیرمومنان حضرت امام علی (ع) سرلوحه کار مسئولین، کارکنان و عموم مردم قرار بگیرد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.