نشست بهبود کیفیت آرد خبازان در بهارستان برگزار گردید

نشست بهبود کیفیت آرد خبازان با حضور مسئولین شهرستانی در شهرستان بهارستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، در طول هفته‌های اخیر کشمکش‌های زیادی در حوزه پخت نان و فعالیت‌ واحدهای صنفی نانوایی در سطح شهرستان بهارستان شکل گرفت که در این بین نانوایان بهارستانی دلیل کیفیت پایین نان را در این شهرستان به دلیل بی‌کیفیت بودن و رطوبت موجود در آرد سهمیه نانوایی‌ها برشمردند.
در همین راستا نشست بهبود کیفیت آرد خبازان شهرستان بهارستان با حضور معاون برنامه‌ریزی، اداری و مالی فرماندار بهارستان، محمد کیانی رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان، مدیران آرد و نان شرکت خلیج فارس استان تهران و رئیس شرکت غله شهرستان و جمعی دیگر از مسئولین شهرستانی برگزار گردید.
بنابر این گزارش در طول نشست مذکور اجرای مصوبات جلسه آرد و نان شهرستان شامل تهیه آرد خبازان بهارستان از شرکت‌هایی که در مناطق ۱ تا ۵ تهران آرد تهیه می شود، توسط اعضا حاضر بررسی و مورد بحث و تصمیم‌گیری قرار گرفت.
گفتنی است که در نشست بهبود کیفیت آرد خبازان، موضوع حمل و نقل آرد از شرکت تا درب نانوایی‌ها نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت و تصمیماتی در خصوص موضوع مذکور اخذ شد تا روند انتقال آرد در شهرستان بهارستان بهتر انجام شود.
لازم به ذکر است که درپایان نشست بهبود کیفیت آرد خبازان شهرستان بهارستان به سئوالات حاضرین در جلسه پیرامون موضوعات مطرح و بررسی شده، در راستای رفع ابهامات احتمالی پاسخ داده شد.
انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.