نشست برنامه مراقبت سل در بهارستان برگزار گردید

نشست برنامه مراقبت سل با حضور کارشناسان شبکه بهداشت و درمان در شهرستان بهارستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، نشست برنامه مراقبت سل برای چهل و دومین بار با حضور معاون بهداشتی دانشگاه، پرچمی پزشک هماهنگ‌کننده سل دانشگاه علوم پزشکی ایران، پزشکان، کارشناس مسئولان و کارشناسان سل کلیه شبکه‌ها و مراکز بهداشت تحت پوشش دانشگاه و مسئولان شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان در سالن اجتماعات این شبکه برگزار گردید.

بنابر این گزارش، نشست مذکور با هدف بررسی برنامه‌های مراقبت سل در مناطق مختلف و اخذ تصمیمات جدید در این حوزه برگزار شد و تصمیماتی نیز پیرامون نظام مراقبتی این بیماری گرفته شد.

دشتبانی کارشناس مسئول واحد پیشگیری و مبارزه با بیماری‌ها شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان در این نشست با ارائه خلاصه‌ای از وضعیت نظام مراقبت بیماری سل و چالش‌های موجود در سطح شهرستان، بیان داشت: بدون تردید رسیدگی به مبتلایان به این بیماری و اجرای مناسب برنامه‌ها نیازمند عمل کردن در چهارچوب تعیین شده می باشد.

در ادامه نشست مذکور پزشکان سل مرکز بهداشت غرب و همچنین شبکه بهداشت و درمان قدس گزارش‌های تحلیلی و Case report  از بیماران خود را به حاضرین در جلسه ارائه کردند و توضیحاتی پیرامون این موارد بیان کردند.

همچنین پرچمی در طول این نشست نکات مهمی را در رابطه با وضعیت بیماریابی و مراقبت بیماران حوزه معاونت بهداشتی در طول سال گذشته عنوان کرد و به تشریح مداخلات راهبردی در راستای افزایش بیماریابی سل پرداخت.

لازم به ذکر است که درپایان نشست برنامه مراقبت سل به سئوالات حاضرین در جلسه پیرامون موضوعات مطرح شده توسط کارشناسان شبکه بهداشت و درمان در جهت رفع ابهامات احتمالی پاسخ داده شد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.