نشست آموزشی پیشگیری از عوامل مستعد کننده ناباروری در بهارستان برگزار گردید

نشست آموزشی پیشگیری از عوامل مستعد کننده ناباروری با حضور کارشناسان شبکه بهداشت و درمان در شهرستان بهارستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، نشست آموزشی پیشگیری از عوامل مستعد کننده ناباروری و ترویج زایمان طبیعی در راستای ارائه آموزش‌های لازم به نمایندگان بانوان ادارات شهرستان بهارستان در محلس ساختمان فرمانداری بهارستان برگزار گردید.

گفتنی است که این نشست به همت واحد بهداشت خانواده شبکه بهداشت و درمان بهارستان و با همکاری فرمانداری شهرستان در با حضور کارشناسان این واحد و نمایندگان بانوان ادارات  صبح امروز برگزار شد.

مریم شیرمحمدی و حمیده شوششتری کارشناسان بهداشت خانواده شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستاندر طول این نشست نکات مهمی را پیرامون موضوع خانواده و همچنین عوامل مستعد کننده ناباروری به حاضرین در جلسه آموزشی مذکور ارائه کردند.

شیرمحمدی در ادامه این نشست باتاکید بر عوامل مستعد کننده ناباروری، بیان داشت: می بایست با آموزش درست و دوری از انجام برخی امور، بانوان بهارستانی را از مشکل ناباروری دور نگه داشت، چراکه موضوع ناباروری در بانوان علاوه‌بر مشکلات آشکاری که برای فرد ایجاد می کنند، می تواند سبب بروز مشکلات جدی در داخل خانواده شود که خود نوعی آسیب اجتماعی به شمار می رود.

وی همچنین به اهمیت موضوع زایمان طبیعی در بین بانوان اشاره کرد و عنوان داشت: باوجود ترویج موضوع زایمان غیرطبیعی به ویژه در بین نو عروس‌ها و مادران جوان، اما باید گفت که زایمان طبیعی آسیب بسیار کمتری به فرد وارد می کند.

لازم به ذکر است که درپایان نشست آموزشی پیشگیری از عوامل مستعد کننده ناباروری و ترویج زایمان طبیعی، کتابچه و پمفلت‌های آموزشی بین حاضرین در این جلسه توزیع شد و به سئوالات حاضرین پیرامون موضوع برگزاری نشست پاسخ داده شد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.