نشست آموزشی تغذیه دوران شیردهی در بهارستان برگزار گردید

نشست آموزشی تغذیه دوران شیردهی به مناسبت هفته تغذیه با شیرمادر با حضور کارشناسان شبکه بهداشت و درمان در شهرستان بهارستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، نشست آموزشی تغذیه دوران شیردهی به مناسبت هفته ترویج تغذیه با شیرمادر صبح امروز در راستای آموزش داوطلبین سلامت سطح شهرستان بهارستان در محل شبکه بهداشت و درمان این شهرستان برگزار گردید.

بنابر این گزارش نشست مذکور با حضور کارشناسان شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان برگزار گردید که با استقبال خوبی مواجه شد.

افتخاری‌نیک کارشناس برنامه شیرمادر شبکه بهداشت و درمان در این نشست با اشاره به شعار «توانمندسازی والدین، تقویت حافظه، حال و آینده»، تصریح کرد: شیرمادر مهم‌ترین و اصلی‌ترین تغذیه نوزادان و کودکان در سنین پایین به شمار می رود و باید توجه ویژه‌ای به این موضوع صورت بگیرد.

وی در ادامه باتاکید بر اهمیت تغذیه با شیرمادر تا ۲سالگی، تشریح کرد: دلیل اهمیت این موضوع این است که شیرمادر بهترین منبع تأمین پروتئین برای کودک به حساب می آید و بالغ بر ۳۰ درصد کالری مورد نیاز او را تأمین می کند و همچنین تکامل عصبی و روانی کودک را که با شیرمادر آغاز شده است، با تداوم و استمرار آن در سال دوم زندگی، کامل می کند.

افتخاری درپایان باتوجه به اینکه تغذیه با شیرمادر می تواند رشد و نمو کودک سالم را توسعه دهد، خاطرنشان کرد: در این رابطه سازمان جهانی بهداشت نیز توصیه می کند که تا حد امکان نوزادان باید تا ۶ ماهگی به طور انحصاری با شیرمادر تغذیه شوند و این تغذیه تا ۲ سالگی همراه با غذای کمکی ادامه پیدا کند.

لازم به ذکر است که درپایان نشست آموزشی تغذیه دوران شیردهی به سئوالات حاضرین در جلسه پیرامون موضوعات مطرح شده توسط کارشناسان شبکه بهداشت و درمان بهارستان پاسخ داده شد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.