نشت گاز در بهارستان باعث انفجار یک منزل مسکونی شد

نشت گاز و عدم توجه به رعایت نکات ایمنی در شهرستان بهارستان منجر به انفجار یک منزل مسکونی گردید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، شب گذشته یک منزل مسکونی در محله باغ مهندس شهرستان بهارستان بر اثر نشت گاز شهری دچار حادثه گردید و منفجر شد، که با حضور به موقع نیروهای سازمان آتش‌نشانی شهرگلستان محل حادثه ایمن‌سازی شد.

گفتنی است که یک منبع آگاه علت وقوع حادثه را نشت گاز از بخاری اتاق خواب این منزل ۵۰ متری ذکر کرده است و بیان داشت: بروز این انفجار علاوه‌بر تخریب بخشی از این منزل موجب ترک دیوار دو ساختمان مجاور آن نیز شده است.

بنابر این گزارش در این حادثه مأموران سازمان آتش‌نشانی شهرگلستان به سرعت به محل حادثه اعزام شدند و نسبت به اقدامات پیشگیرانه و برقراری ایمنی در محل اقدام کردند تا در صورت وجود هرگونه تهدید و خطر آن را رفع کرده و از حوادث احتمالی جلوگیری به عمل آید.

گفتنی است گاز شهری می بایست بالای ۵ درصد و زیر ۱۵ درصد وجود داشته باشد تا در کنار هوا یک مخلوط انفجاری تولید و با یک منبع تولید جرقه منفجر شود که این موضوع نشان دهنده بی‌توجهی ساکنین این منزل مسکونی به نشت گاز و رعایت نکات ایمنی می باشد.

بنظر می رسد که شهروندان بهارستانی توجه مناسبی به نکات ایمنی و آگاه‌سازی‌های سازمان‌های آتش‌نشانی شهرستان ندارند و همین امر می تواند باعث بروز حوادث ناگوار بیشتر در طول ماه‌های آینده شود که لزوم تلاش بیش از پیش آتش‌‌نشانان بهارستانی را در راستای فرهنگ‌سازی و آگاه‌سازی مردم جهت رعایت نکات ایمنی تشدید می کند.

درپایان لازم به ذکر است که نیاز می باشد تا خود شهروندان نیز در جهت استفاده درست از لوازم گرمایشی و همچنین اطمینان از سلامت آن‌ها و رعایت نکات ایمنی تلاش کنند و در رابطه با موضوعات این چنینی گوتاهی نکنند.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.