نخستین نشست کمیته مرگ کودکان ۱ تا ۵۹ ماهه در بهارستان برگزار شد

نخستین نشست کمیته مرگ کودکان 1 تا 59 ماهه با حضور مسئولان شهرستانی در شهرستان بهارستان برگزار گردید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، نخستین نشست کمیته مرگ کودکان ۱ تا ۵۹ ماهه با حضور دکتر عباسی رئیس بیمارستان امام حسین (ع) بهارستان، دکتر سلیمانی جوان رئیس مرکز بهداشت و معاون شبکه بهداشت و درمان شهرستان، محمدلو کارشناس مسئول بهداشت خانواده، رضایی مترون بیمارستان و جمعی دیگر از مسئولان و کارشناسان بهداشت در سالن اجتماعات بیمارستان امام حسین (ع) بهارستان برگزار شد.

بنابر این گزارش هدف از تشکیل این جلسه بررسی علل مرگ کودکان ۱ تا ۵۹ در شهرستان بهارستان و راه‌های پیشگیری از این اتفاق بود،که برای اولین بار در سطح شهرستان بهارستان به این موضوع پرداخته شد.

موضوع مرگ کودکان ۱ تا ۵۹ ماهه به ویژه نوزادان از جمله پراهمیت‌ترین موارد در حوزه سلامت جامعه به شمار می رود که پیش از این در بهارستان توجه چندانی به این موضوع نمی شد، گرچه با گسترش مراکز و پایگاه‌های بهداشتی در سطح شهرستان، کودکان بهارستانی از بدو تولد زیر نظر پزشکان و کارشناسان سلامت قرار می گیرند.

برگزاری نشست کمیته مرگ کودکان ۱ تا ۵۹ ماهه و تشکییل این کمیته در شهرستان بهارستان نکته مثبتی است که می تواند خانواده‌های بهارستانی به ویژه زوج‌های جوان را نسبت به رشد سالم و سلامتی فرزندان خود در دوران کودکی مطمئن سازد و سطح سلامت جامعه را در شهرستان بهارستان تا حد قابل قبولی افزایش دهد، که این امر بسته به فعالیت جدی و کارشناسانه این کمیته می باشد.

درپایان لازم به ذکر است که در طول این جلسه گزارشی از مرگ‌های داخل و خارج بیمارستان، موارد مسمومیت، سوانح و حوادث به حاضرین در این نشست ارائه گردید و اعضا حاضر پیرامون آن به بحث و تبادل نظر پرداختند.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.