نخستین مرحله بازگشایی کتابخانه‌ها در بهارستان اجرا شد

نخستین مرحله بازگشایی کتابخانه‌های عمومی به جهت ایجاد شرایط مناسب بهداشتی در شهرستان بهارستان اجرا گردید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، نخستین مرحله بازگشایی کتابخانه‌های عمومی شهرستان بهارستان با هدف فراهم آوردن الزامات پروتکل‌های بهداشتی به جهت حضور ایمن مراجعه‌کنندگان در این شهرستان آغاز شده است.

بنابر این گزارش، پس از سه ماه تعطیلی کتابخانه‌ها که با هدف پیشگیری از انتشار عوامل بیماری‌زا و همچنین عمل به توصیه‌های بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از اوایل اسفند ۹۸ شروع شده بود، بر اساس بخشنامه نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و با رعایت ضوابط و دستورالعمل.های بهداشتی ستاد ملی مبارزه با کرونا اولین مرحله بازگشایی کتابخانه‌ها اجرایی شد.

گفتنی است که این مرحله از بازگشایی کتابخانه‌ها با هدف انجام امور داخلی کتابخانه‌ای و فراهم آوردن الزامات پروتکل‌های بهداشتی بدون حضور اعضاء صورت گرفت.

جداسازی فضاهای کاری کتابداران با مراجعه کننده‌ها و اعضاء، جانمایی مکان‌های مراجعان به کتابخانه، ساماندهی منابع کتابخانه، اجرای فعالیت‌های کتابخانه‌ای از طریق فضای مجازی و ارایه خدمات غیر حضوری به اعضاء از جمله فعالیت‌های این مرحله از بازگشایی کتابخانه‌ها می باشد.

درمایان لازم به ذکر است که بدون تردید اجرای مرحله اول بازگشایی کتابخانه‌ها برای علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی و همچنین دانش‌آموزان و دانشجویان خبری خوشحال کننده به شمار می رود.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.