نخستین محصول تولیدی هنرجویان بهارستانی به نمایشگاه بین‌المللی راه پیدا کرد

نخستین قالی بافته شده در کارگاه‌های آموزشی شهرستان بهارستان در نمایشگاه بین‌المللی توانمندی روستاییان و عشایر به نمایش درآمد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، نخستین قالی بافته شده توسط هنرجویان کارگاه آموزشی قالیبافی واقع در روستای امامزاده باقر (ع) شهرستان بهارستان به منظور معرفی در نمایشگاه بین‌المللی توانمندی روستاییان و عشایر به نمایش گذاشته شد.

بنابر این گزارش، در طول ۳ ماه اخیر کارگاه‌های آموزش صنایع روستایی در نقاط مختلف شهرستان بهارستان به ویژه در روستاهای بخش گلستان دایر گردیده است و روزانه از تعداد قابل توجهی از بانوان علاقه‌مند در این زمینه استقبال می نماید که بدون تردید نقش قابل توجهی در کارآفرینی و افزایش اشتغال و تولید در سطح شهرستان ایفا می کند‌.

از جمله کارگاه‌های آموزشی مذکور می توان به کارگاه آموزشی قالیبافی در روستای امامزاده باقر (ع) اشاره کرد که با ۱۲ هنرجو کار خود را آغاز کرده است که نتیجه آن قیچی کردن اولین قالی و معرفی آن در نمایشگاه بین‌المللی توانمندی روستاییان و عشایر بود.

بدون تردید این اتفاق می تواند نوید بخش اتفاقات بسیار خوب در سطح شهرستان بهارستان باشد و به عنوان تشویقی برای حضور دیگر علاقه‌مندان بهارستانی در این کارگاه‌ها می باشد و در نهایت می تواند سبب گسترش کارآفرینی و کارگاه‌های تولید محصولات داخلی و صنایع دستی در بهارستان شود.

البته لازم به ذکر است که بازدهی هرچه بیشتر کارگاه‌های آموزشی مذکور حمایت ویژه مسئولین شهرستانی را طلب می کند و نباید به گونه‌ای باشد که هنرجویان و کارآموزان این کارگاه‌ها بعد از پایان آموزش به دلیل نداشتن توان مالی کافی نتوانند به فعالیت در حوزای که آموزش دیده‌اند بپردازند.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.