نتانیاهو برای گریز از محکومیت، عملیات علیه تونل‌های حزب‌الله را به‌راه انداخت

رئیس هیأت حزب اتحادیه صهیونیست در پارلمان رژیم صهیونیستی می‌گوید نتانیاهو برای گریز از اعلام جرم پلیس و محکومیت، عملیات علیه تونل‌های ادعایی حزب‌الله را به‌راه انداخته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه به نقل از خبرگزاری فارس، مخالفان و اپوزسیون کابینه رژیم صهیونیستی معتقدند عملیات ارتش اسرائیل برای تخریب تونل‌های ادعایی حزب‌الله در شمال فلسطین اشغالی، نمایشی فریبکارانه از سوی نخست‌وزیر این رژیم است.

در حالی که «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از آغاز عملیات «سپر شمالی» ابراز خرسندی می‌کند، اما اپوزسیون کابینه ائتلافی او می‌گویند نتانیاهو این نمایش را آغاز کرده تا توجهاات را از اعلام جرم پلیس درباره فساد مالی منحرف کند.

به نوشته وبگاه شبکه آی۲۴ نیوز، «یوئل حسون» نماینده پارلمان رژیم صهیونیستی و رئیس هیأت حزب اتحادیه صهیونیست در کنست می‌گوید نتانیاهو برای فرار از محکوم شدن در پرونده‌های فساد دولتی و مالی، عملیات نمایشی ارتش در مرز لبنان را به‌راه انداخته است.

حسون با «حرکتی سیاسی» دانستن دستور نتانیاهو برای اجرای عملیات سپر شمالی، معتقد است که نخست‌وزیر اسرائیل با این کار، منافع امنیتی و توان ارتش این رژیم را تحقیر کرده است.

وی در این باره گفت: «عملیات بولدوزری در خاک اسرائیل، راه دیگری پیش‌روی ما نمی‌گذارد جز اینکه زمان و نحوه نمایش این عملیات را زیر سوال ببریم».

این عضو کنست با اشاره به تزلزل کابینه نتانیاهو و تصمیم دو وزیر آموزش و دادگستری برای استعفا، توضیح داد: «جلوه‌دادن (این عملیات) برای افکار عمومی به عنوان اقدام تهاجمی ارتش برای توجیه باقی‌ماندن (نفتالی) بنت در کابینه، و زمان‌بندی آن که برای تحت‌الشعاع قراردادن اعلام جرم پلیس است… توهین به ساکنان مناطق شمالی (فلسطین اشغالی) می‌باشد».

ارتش رژیم اسرائیل روز گذشته (سه‌شنبه) با متهم کردن جنبش مقاومت «حزب‌الله» لبنان به حفر تونل از جنوب این کشور به مناطق شمالی فلسطین اشغالی، از آغاز عملیاتی موسوم به «سپر شمالی» برای تخریب آنها خبر داده بود.

هنوز مقامات دولت لبنان یا جنبش حزب‌الله به این ادعاهای صهیونیست‌ها واکنش نشان نداده‌اند.

این در حالی است که پیشتر یک وبگاه صهیونیستی مدعی شده بود که رئیس‌جمهور لبنان با کمک حزب‌الله، از همتای روسی خود درخواست کرده که جهت محدود کردن فعالیت نیروی هوایی رژیم صهیونیستی، آسمان این کشور هم تحت پوشش سامانه‌های پدافندی مستقر در سوریه قرار گیرد.

پلیس رژیم صهیونیستی نیز چندی پیش با اعلام اینکه مدارک و شواهد کافی را در زمینه فساد مالی نتانیاهو به‌دست آورده، از دادستانی این رژیم خواست علیه نخست وزیر و همسرش اعلام جرم کند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.