نباید با یک تماس تلفنی ۱۵ دقیقه‌ای انتظار کاهش نرخ ارز را داشت

کاهش نرخ ارز در شرایط کنونی غیر ممکن است؛ اما اگر در مراحل بعدی گام‌های مهم تر و قابل لمس تری میان دو کشور ایران و آمریکا برداشته شود آن زمان می توانیم شاهد تغییرات اساسی در اقتصاد باشیم. به گزارش بهارستانه، برخی می‌گویند خبر کفش پراندن عده‌ای تندرو در فرودگاه به سمت رئیس جمهور […]

کاهش نرخ ارز در شرایط کنونی غیر ممکن است؛ اما اگر در مراحل بعدی گام‌های مهم تر و قابل لمس تری میان دو کشور ایران و آمریکا برداشته شود آن زمان می توانیم شاهد تغییرات اساسی در اقتصاد باشیم.

به گزارش بهارستانه، برخی می‌گویند خبر کفش پراندن عده‌ای تندرو در فرودگاه به سمت رئیس جمهور کشورمان اجازه ادامه روند کاهشی دلار را نداد و عده‌ای دیگر این تحلیل را تاثیرگذار می دانند؛ اما می‌گویند اظهارات رئیس بانک مرکزی در هفته گذشته همچنان تاثیر خود را بر بازار دارد.  تحلیلی ساده و نگاهی به روند سقوط و سعود نرخ ارز در ۲ سال اخیر نشان می‌دهد که بحث های روانی مقطعی، تاثیرات مقطعی و آنی بر بازار می‌گذارد.

در مورد مذاکرات و همینطور تماس تلفنی اخیر حسن روحانی و باراک اوباما نیز اینگونه است. اینگونه واقایع تاثیرات لحظه‌ای در بازار دارد که نمی تواند به آن اطمینان کرد همچنان که دیدیم گویا تاثیرپذیری بازار از این گفت‌وگو به اندازه زمان این مکالمه یعنی ۱۵ دقیقه بود!  در رابطه با چرایی واکنش نشان ندادن بازار به این تماس تلفنی با ابراهیم نکو عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به گفت‌وگو نشستیم. وی بر این باور است که که نباید با یک تماس تلفنی ۱۵ دقیقه‌ای انتظار کاهش یک شبه نرخ ارز را داشته باشیم.

منبع:شفاف نیوز

/پایان خبر/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.