نانوایان بهارستانی کیفیت پایین آرد را دلیل بی‌کیفیتی نان می دانند/ رطوبت بالای آرد دلیل کیفیت پایین نان در بهارستان

نانوایان شهرستان بهارستان دلیل اصلی کیفیت پایین نان را در این شهرستان، رطوبت بالای سهمیه آرد نانوایی‌ها می دانند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، برای تهیه و پخت برخی مواد غذایی نظیر نان به مواد اولیه مرغوب و استاندارد نیاز است، چراکه نامرغوب بودن مواد اولیه باعث پایین آمدن کیفیت آن ماده غذایی و در نتیجه نارضایتی مصرف‌کنندگان می شود که امروزه این موضوع در اکثر نقاط جهان مورد توجه ویژه قرار گرفته است.

گفتنی است که نان‌های تولیدی در شهرستان بهارستان نیز غالباً از کیفیت لازم برخوردار نمی باشند و همین امر علاوه‌بر نارضایتی مردم باعث به خطر افتادن سلامت شهروندان بهارستانی نیز می شود چراکه کیفیت پایین مواد اولیه پخت نان به ویژه آرد باعث نامرغوب و خشک یا خمیر شدن نان می شود.

یکی از نانوایان بهارستانی در همین راستا با ارسال این تصویری از سهمیه آرد نانوایان بهارستان، بیان داشت در این عکس به خوبی می توان رطوبت بیش از اندازه موجود در آرد نانوایان شهرستان بهارستان را مشاهده کرد که همین امر باعث پایین اومدن کیفیت نان می شود.

وی در ادامه با ابراز ناراحتی نسبت به نقدهای صورت گرفته از عملکرد صنف نانوایان بهارستان، افزود متاسفانه کسی این مطالب را بیان نمی کند و همه بی‌کیفیتی نان را فقط از چشم نانواهای فعال در سطح شهرستان می بینند.

مسئولین شهرستانی به صورت مستمر به فعالیت نانوایی‌های بهارستانی نظارت می کنند و با تخلفات صورت گرفته برخورد می نمایند اما سئوال اینجاست که آیا این مسئولین و ادارات مربوطه توجهی به کیفیت آردهایی که در اختیار نانوایی‌ها می گذارند نیز دارند یا خیر؟

درپایان لازم به ذکر است که بهبود کیفیت آرد نانوایی‌ها نه تنها درخواست نانوایان بهارستانی است بلکه شهروندان نیز از کیفیت پایین نان خسته شده‌اند و خواستار بهبود وضعیت فعلی در سطح شهرستان می باشند.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.