مدیر شبکه بهداشت و درمان بهارستان:

نام بهداشت ایران در سطح جهان سرآمد می باشد/ ایران از نظر پوشش واکسیناسیون در جهان حرف اول را می زند

مدیر شبکه بهداشت و درمان بهارستان گفت: اجرای طرح واکسیناسیون ملی باعث شده است تا ایران در حوزه پوشش واکسیناسیون در جهان حرف اول را بزند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، دانوش دمیریان مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان در جمع خبرنگاران با اشاره به دستاوردهای بهداشتی و درمانی انقلاب، عنوان داشت: دانشگاه علوم پزشکی ایران در دهه‌های پس از انقلاب اسلامی، با شتابی مضاعف، راه‌های توسعه و ترقی را پیموده و امروز، پیشینه‌ای موفق برای خود رقم زده است.

وی در ادامه با بیان اینکه نگاه به سلامت مردم پس از انقلاب با تشکیل شبکه‌های بهداشت کشور تکمیل، تشریح کرد: این دیدگاه خود سرچشمه اتفاقاتی شد که امروز باعث شده است تا نام بهداشت ایران در سطح جهان سرآمد باشد.

دمیریان در رابطه با پیشرفت‌های کشور در حوزه پیشگیری از بیماری‌ها و واکسیناسیون، گفت: چهل سال خدمت صادقانه بهورزان و کارشناسان بهداشت خانواده و همچنین پیشگیری و مبارزه با بیماری‌ها با اجرای طرح واکسیناسیون ملی باعث شده پوشش واکسیناسیون در جهان حرف اول را بزند و حال شاهد ریشه‌کنی و کنترل بسیاری از بیماری‌ها در ایران می باشیم که از جمله این اقدامات می توان به پوشش ۹۵ درصدی واکسیناسیون فلج اطفال اشاره کرد.

وی همچنین به افزایش سطح سلامت در بین بانوان اشاره کرد و اذعان داشت: درحال حاضر زنان کشورمان به همت مراقبین سلامت، کارشناسان بهداشت خانواده و ماماها، به صورت کاملاً رایگان تحت مراقبت پیش از بارداری، حین بارداری و پس از بارداری قرار گرفته و از روز ابتدای تولد یک نوزاد، تخصصی‌ترین خدمات مراقبتی توسط مراقبین سلامت برای کودکان و مادران ارائه می شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان درپایان باتوجه به وضعیت بهداشتی و درمانی این شهرستان، افزود: شبکه بهداشت و درمان بهارستان با ۱۵ مرکز خدمات جامع سلامت،۲۷ پایگاه سلامت و ۲ خانه بهداشت در سطح شهرستان فعالیت می نمایند که توانسته است در موقعیت‌های آموزشی، بهداشتی و درمانی رشد چشمگیری داشته باشد و شاهد دستاوردهای قابل توجهی در حوزه سلامت و بهداشت باشیم که موضوعات مهمی را در این حوزه در برگرفته است.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.